| Marin321 a întrebat:

Am o problema.
Acum 2 ani am fost cu o tipa si am stat impreuna cam 1 an, a fost cea mai frumoasa poveste de dragoste traita de mine vreodata.

A fost ceva foarte intes... si totodata a fost cea mai dureroasa experienta in dragoste din viata mea. 4 luni am suferit dupa ce ea m-a lasat.
Era relatie la distanta eu din Targoviste si ea din Cluj, dar eu mergeam mereu la ea... la maxim doua saptamani eram la ea.
Am fost ieri la o cafea cu niste fete si 2 baieti in Brasov.
Ca din senin a aparut si ea cu iubitul ei.

Nu s-a uitat la mine direct niciodata... bine poate de doua ori dar din greseala cred.

Doar am spus unul altuia buna si atat.
Dupa ce ei doi au plecat... am inceput sa ii povestesc toata treaba unui prieten de al meu care era si el acolo cu noi.
Partea proasta e ca simt ceva... dar nu stiu ce.
Nu cred ca e gelozie... e un gol simt acel gol nenorocit.
Ea m-a parasit din vina mea, eram un idiot gelos si am aflat ulterior.

Cum sa scap de acest gol si de aceasta stare? De ce o am?

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Este perfect normal ceea ce simti, pentru ca ti-a rascolit amintirile si regretele.
Va trece si vei uita, fiind o chestie de timp.

3 răspunsuri:
| WaterDrop a răspuns:

Iti schimbi mindsetul daca esti capabil? Toata istorisirea ta este plina de superlative gen "Cea mai frumoasa" "cea mai dureroasa" etc. De ce nu ar fi "doar o dragoste ca si restul ce nu a fost sa tina"? De ce sa nu te bucuri de moment atat cat dureaza, iar cand se termina, inveti unde au fost greselile si pornesti spre urmatoarea "doar o alta dragoste"? Nu stiu daca ma intelegi, insa tu nu suferi dupa persoana ei, ci dupa sentimentele pe care ti le oferea ea, de aici si golul in stomac.Insa, sa stii ca, acele sentimente nu sunt unicate si pot fi regasite alaturi de alte persoane, asa ca nu trebuie sa te plafonezi si sa-ti continui calatoria.

| eugeniu2020 a răspuns:

Iti gasesti alta tipa si o uiti pe asta, relatiiile de la distanta nu dureaza si nu duc la nimic bun

| Robertfaur11r a răspuns:

Men up, sun-o...