| ZambetulNebuniei a întrebat:

Am si eu o intrebare care ma frustreaza.
Deci, ai mei nu mai stau prea bine cu banii in ultima vreme (o poveste lunga si multe intamplare nefaste), iar parintii tatalui meu (care nu ne-au ajutat pana acum si nici acum) i-au spus ca daca avem nevoie ne ajuta ei cu niste bani. Noi, ajungand la "fundul sacului", am fost nevoiti sa apelam la ei. Tata a mers pana la ei (stau la constanta ei) sa "primeasca ajutorul lor" care nu a venit.

Nu ne-au ajutat (si noi am facut foarte multe pentru ei) niciodata. Pe fratele tatalui meu, si pe familia sa, mereu ii ajuta, ii sprijina si ei nu se comporta "prea bine" cu ei...

Deci, ajungem la intrebarea mea.
De ce dracu nu realizeaza ca au 2 copii si ca ar trebui sa-i ajute pe amandoi nu doar pe 1?

Serios, sunt frustrat de treaba asta, mai ales cand noi nu am avut "pretentia" sa ne ajute, mereu ne-am descurcat singuri si mereu i-am ajutat la nevoie, dar am ajuns si noi la faza in care avem nevoie de un "imbolt", un "sprijin" si ei nu ni-l ofera, desi ei s-au "laudat" ca daca e ceva ne ajuta (au zis asta de curand, cand am ajuns noi la "capat").

Scuze, dar simteam nevoia sa imi exprim frustrarea, mai ales ca eu nu reusesc sa-i inteleg... Mereu l-au ajuta pe fratele tatalui meu (unchiul meu), chiar daca nu avea nevoie, mereu au fost pentru el, nu pentru tata care tine mult la ei si mereu a fost "fiul cel loial".

Jigodii de oameni! (parerea mea)

Răspuns Câştigător
| cosmasavoare a răspuns:

Imi pare rau sa aud una ca asta, sti in viata oricat de rau si gru ne-ar fi trebuie sa fim si sa ramanem oprimisti pnetru ca daca o sa te stresezi si o sa te consumi nu schimbi cu nimic rezultatul lucrurilor naturale!
EU am o consolare:TImpul le va rezolva pe toate"
Take care si mult succes in viata.

3 răspunsuri:
| cosmasavoare a răspuns:

Salut,banuiesc ca Unchiul tau sta mai aproape de ei si aimvziteaza mult mai des decat o faceti voi,iar la genul acesta de raltii se intelege ca ar fi distanta sau poate ca mama ta nu este foarte bine aceptata de familia tatalui tau, variante sunt de N luate cate K, doar ca mie aceasta mi se pare mai plauzibila, si sincer daca au facut asa zambestele si vedeti de viata, o sa tot intalnesti lucruri aseanatoare acestora, pentru ca oamenii sunt mai rau decat animalel salbatice!
Sper ca raspunsul meu sa te ajute! take care.

| ZambetulNebuniei explică (pentru cosmasavoare):

Ai nimerit-o la primele 2. (desi probabil nu e ok sa dau detalii "din familie")

Ma deranjeaza, nu are cum sa nu ma deranjeaze cand, acum, aveam si noi nevoie de ei si parintii mei i-au ajutat de atetea ori. Nu stiu daca e neaparat de distanta, faceau asta si cand era tata cu ei (si singur). Ma enerveza ca mereu se laudau la altii ca ei isi ajuta copii (cu noi de fata, pe care nu i-au ajutat) si acum, s-au "laudat" ca ei ne ajuta, ca nu e problema, au de unde sa ne ajute... tata a venit cu traista in bat inapoi.
Pfff...sincer, sunt satul sa mearga totul prost, dar deja intru in alte subiecte.

| ZambetulNebuniei explică (pentru cosmasavoare):

Multumesc, mult succes si tie!

| cosmasavoare a răspuns (pentru ZambetulNebuniei):

Imi pare rau sa aud una ca asta, sti in viata oricat de rau si gru ne-ar fi trebuie sa fim si sa ramanem oprimisti pnetru ca daca o sa te stresezi si o sa te consumi nu schimbi cu nimic rezultatul lucrurilor naturale!
EU am o consolare:TImpul le va rezolva pe toate"
Take care si mult succes in viata.