| AnonimOBD a întrebat:

Deci pentru inceput sa scuzati gramatica(nu sunt chiar stralucit). Sunt ghinionist mare! Cum sa va spun familia mea este formata din:Mama, Tata, Fratele meu si Eu.Si de cativa ani in coace eu sunt degeaba... Tata mereu spune ca am minte de copil de 6 ani(eu am 15 ani si fratele meu 19-20) si se tot i-a de mine in tot ce fac.Mereu spune ca stau toata ziua degeaba,ca nu stiu sa fac numic, dar cand are nevoie de mine baiatu' tatalui, mama ce destept esti.Si mai nou fratele meu a fost plecat in strainatate si trebuia sa i-a un telefon cu abonamentu' lui ceva acolo si l-am luat eu.Pana sa-l conving sa-l ia, a fost de munca nu gluma. Apoi fratemiu' s-a intors si cu el mai pot vorbi cate ceva si i-am zis sa vorbeasca cu mama si tata sa imi cumpere o unitate noua(asta e veche rau si abia mai merge).El a vorbit si mama a spus nu ca nu cumpara unitate, cumpara laptop daca e si tata nu nici nu vrea sa auda.Si eu i-am zis mamei mele decat sa imi cumpere un laptop mai bine nu! Pentru ca cu 15-20 de mil care cumpara un laptop meah cumpara o unitate buna! Si din nou nu, nu, nu.Si chestia care ma oftica e ca de fiecare data cand fratele meu a vrut ceva a primit! Am avut o unitate mai veche ca asta luata prin 2005-2006 si asta e luata in 2010 da e praf! El a cerut unitate noua in 2010(adica asta,a primit),a vrut un laptop a primit, laptopul s-a stricat, a cerut altul a primit din nou.Si laptopul lui a costat 19-20 de mil si mie nu imi cumpara o unitate de 15 mil.Acum fratemiu vrea telefon nou ca asta care i-l are este ce e drept praf dar sunt curios daca o sa primeasca si chestia care ma enerveaza si mai tare e ca urmeaza ziua mea apoi Craciunu si tot nu vor.La scoala sunt praf, mai sunt 2, 3, 4 prosti care isi bat joc de mine mai ales ca stau pe banca de rezere(fac volei).De volei m-am plictisit si nu mai pot sa progresez si nu stiu cum sa fac sa ma las, cu felele sunt praf ca-s timid...Ce sa fac acum.
PS:Sper ca nu v-am plictisit.

Răspuns Câştigător
| CateiSiPisicute a răspuns:

Nu stiu...ai putea sa stai de vorba cu parintii tai si sa le spui sa nu se enerveze pe tine, dar te simti ca si cand nu ai fii din familie si bla bla(dulcegarii). Apoi sa le zici ca nu mai vrei sa practici volei...
Despre invatat..nu stiu ce sa zic deoarece sunt printre cei buni din clasa...ai putea sa lasi orice te pasioneaza pentru o perioada mai lunga si sa te pui pe invatat.

| AnonimOBD explică (pentru CateiSiPisicute):

Nu prea ma intereseaza asa tare notele da parintii ca na, oricum eu trec clasa mereu fara corigente sau alte deastea.Si de batjocore ce poti sa zici?

1 răspuns: