| spidy a întrebat:

As avea nevoie de niste sfaturi, sa incep:

Am o amica cu care ma cunosc de peste 5 ani, ea a avut o relatie, eu la fel, deci doar amici, ne intalneam caterinca etc. Acum 7 luni eu m-am despartit de iubita mea, si ma sfatuiam mereu cu aceasta amica ce sa fac, acum 2 luni s-a despartit si ea. Am inceput sa vorbim din ce in ce mai mult, ea incercand sa-mi faca cunostinta cu prietenele ei, in fine
De vreo 3 saptamani am inceput sa vorbim mai mult despre sex, pozitii, ce-i place ei, ce-mi place mie etc si mult prea multe glume cu tenta sexuala. Eh, acum vine intrebarea mea, sincer a inceput sa ma atraga sexual, si incerc sa-i dau de inteles chestia asta, acum 2 zile am iesit cu niste prieteni si cu ea si stateam cat mai aproape de ea etc, mi-a spus de atatea ori ca sunt prietenul ei cel mai bun, dar putem fi friends with benefitslaughing. Mai pe scurt am inceput sa fim foarte deschisi pe tema sex-ului, imi poveste fiecare moment intim cu fostul ei, la fel si eu cu fosta mea, avem din ce in ce mai multe glume cu tenta, as vrea doar sa ma culc cu ea, dar nici nu vreau sa o indepartez, asa ca sunt un pic confuz...Intreb mai ales fetele, daca se comporta cum am zis mai sus cu mine si vorbeste asa, credeti ca se simte un pic atrasa de mine?
Repet nu as vrea neaparat o relatie cu ea, doar ca a inceput sa ma atraga dpdv sexual foarte mult, de fiecare data cand vorbesc cu ea si cand sunt langa ea sunt foarte excitat. Nici nu vreau sa sar calul, as putea sa ma dau intr-o seara la ea intr-un mod perves, dar risc sa o pierd si ca amica...M-ar si tenta sa-i spun ca am icneput sa ma simt atras sexual foarte mult, dar nici asta nu cred ca e o idee buna...e o situatie delicata.

18 răspunsuri:
| Freya1 a răspuns:

Pai incearca sa faci si niste gesturi cu tenta sexuala sa vezi daca ti le accepta sau intoarce poate o sa va si combinati pana la urma.Nu stiu sunt fete si fete care vor doar sa vorbeasca desprea asta ca nu au cu cine sau care iti bat un apropo dar daca spui ca vorbiti de ceva timp de asta ceva atractie poate are si ea pentru tine

| spidy explică (pentru Freya1):

Da ai dreptate, acum 2 seri am luat-o in brate, o ciupeam, ii puneam mana pe picior, nu ar fi dat semne sa nu-i placa, dar repet sunt putin confuz, o sa mai incerc si mai mult de atat clar, pana la o limita...si inca o chestie i-am povestit eu fanteziile mele si deja incepea sa vorbeasca ca are nu stiu cate perechi de dresuri etc chiar i-am si spus cand o vedeam imbracata bine, ca impreajma ta stau mereu cu cortul ridicat, si radea laughing

| Freya1 a răspuns (pentru spidy):

Da se pare ca te intarata cumva. Poate ca asa nu va mai mers nici relatiile anterioare dar nu ati constientizat voi

| GabrielGL a răspuns (pentru spidy):

Ma nu stiu varsta voastra dar nu ce astepti ce limita la o persoana daca ai place si ea zice ca e perversa la facut aamor deci poti fi si tu pervers, si mie imi plac fete asaa ce nu as mai gasi mai rar pe placul meu

| spidy explică (pentru GabrielGL):

Da, pai mai devreme spus ceva cu tenta, gen, vad ca esti naughty, ar trebui sa te pedepsesc putin...si ca raspuns."lasa.laughing" deci ce sa mai inteleglaughing

| Holiday a răspuns:

Pari un tip inteligent, si prietena asta a ta probabil ca e isteata si deschisa la minte.
Invit-o naiba la tine intr-o seara pe motiv de vazut film, gatit chec... orice. Mai stati de vorba, mai una alta si cand vine vorba de plecare spune-i ca ti-ar placea sa ramana...
Practic voi va cunoasteti foarte bine din cate spui, n-ar trebui sa fie probleme in indiferent ce scenariu.

| spidy explică (pentru Holiday):

Am scris intr-un comentariu mai sus putin, am incercat ceva cu ea si mi-a taiat-o subtil.

| sasa1sasa1sasa1 a răspuns:

Sexul va strica prietenia. Ti-o spun din experienta.

| spidy explică (pentru sasa1sasa1sasa1):

Poti sa detaliezi? ma gandeam si la asta, sa nu intervina gelozia din partea ei, chiar daca nu o numim relatie...mi-a spus intr-o zi ca daca ar fi dupa ea ar face de 4 ori pe zi sex. Voiam sa-i zic, sunt aici te pot ajuta, dar m-am abtinut.

| sasa1sasa1sasa1 a răspuns (pentru spidy):

Nu e vorba de gelozie.
Pur si simplu sentimentele se schimba, parerea unuia despre celalat se schimba, totul se schimba. Nu-ti mai vine sa i te destanui asa cum o faceai ca prieten (la mine a fost valabil pentru ambii), nu te mai sfatuiesti cu ea, o eviti.

| spidy explică (pentru sasa1sasa1sasa1):

Ma gandeam si la asta, dar m-am gandit ca suntem niste oameni maturi si daca ne simtim atrasi sexual, pur si simplu sa o facem fara angajamente si fara sa ne schimbam perceptia.

| sasa1sasa1sasa1 a răspuns (pentru spidy):

Si noi ne cunosteam de multi ani. De fapt, eram prieteni buni, nu de caterinca. Si noi am dorit-o amandoi. Dar am gresit si regretam amandoi. Faci cum vrei. Mi se pare ca dorinta de o aventura cu ea e mai puternica decat dorinta de a o avea prietena.

| spidy explică (pentru sasa1sasa1sasa1):

Sincer, da! de ceva timp...pana acum o priveam fix ca pe o sora a mea, ne sfatuiam, ne ajutam...eh repet de la un timp ma atrage foarte tare, nu inteleg de ce pana acum nu m-a atras si deodata pasiunea asta pentru ea.

| sasa1sasa1sasa1 a răspuns (pentru spidy):

Pana acum erati "ocupati" amandoi. Atentia ta era spre iubita de atunci. Acum insa, liber fiind...

| spidy explică (pentru sasa1sasa1sasa1):

Au mai fost perioade in care amandoi eram singuri, dar tot vorbeam normal, fara tente sexuale...iar cand era in relatie chiar ma intreba ce prefer in calitate de sex, tocmai ca sa stie ce sa-i faca iubitului ei.

| GabrielGL a răspuns (pentru spidy):

Da te ranit si u acum ca ai face ca ai drege daca vezsi ca nu vrea sa se joace jocul bag-o in lista neagra, glumesc, spune-i pe fata daca se supara dai un servetel sa se stearga de lacrimi, peace.

| GabrielGL a răspuns:

Poti incerca dar nu hapsan adica fa-o in asa fel incat sa fie si ea de accord,ii poti spune,mai in gluma mai in serios,ce zici daca punem in practica gandurile si experienta noastra intima,si ea va zice da sau nu, dar sigur zice da, de ce unul care se deschide vrea, cum u vrei si ea vrea, fa-o si pregateste-te si ea va vrea din nou, nu astepta dai msg imediat ce ai citit ....succes astept noutati

| spidy explică (pentru GabrielGL):

Foarte incurajator, da pai clar o sa mai continui sa vorbesc din ce in ce mai mult pe aceasta tema, chiar sa fortez un pic, macar aflu un raspuns. Oricum foarte bun sfatul. Apreciez!