| Maaannnn a întrebat:

Salut TPU!

As vrea sa intreb: Ce credeti ca ar putea sa insemne cand o fata care este intr-o relatie are emotii cand interactioneaza cu tine dar nu cu ceilalti?

Ok, mie nu mi s-a intamplat asta, dar intreb de curiozitate ca asta i s-a intamplat unui prieten.

Răspuns Câştigător
| GeorgianaDiaconu a răspuns:

Pai pentru unele persoane nu inseamna neaparat ca daca au o relatie sunt si legati pe viata si nu se pot uita sau nu pot place si alte persoane? Probabil il place pe prietenul tau sau ii e simpatic

10 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Eu niciodata nu le-am inteles pe astea care joaca rolul emotivei cand sunt in lume, dar fata de iubitul, amantul, mosul care le intretine se lasa fara chiloti in cateva secunde.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Simpatic):

Exista o tipologie de persoana la fiecare om?
"Eu niciodata nu le-am inteles pe astea"
Fiecare actiune sau sentiment avut pe moment reprezinta o intreaga categorie de persoana, a caror viata ti-o poti asuma asa de specific?
Sunt toate aceste categorii macar reale? Sau sunt insecuritatile care urla? Pentru ca ne e mai usor sa aruncam cu stereotipuri si etichete, sa inventam tipologii cu care sa ne prefacem ca chiar am avut de a face (cand de fapt nu am avut), decat sa fim rationali.

| MotanulAlbastru a răspuns (pentru Simpatic):

Nu înțeleg ce nu intelegi.
E absolut normal sa ai încredere în persoana cu care ești și să ai o relație diferita cu ea fata de ce ai cu restul. De aia ești într-o relație rolling on the floor
Nu ai de ce sa fii timid și inhibat când ești cu o persoana cu care te simți confortabil, pe care o cunoști mai bine și care te înțelege.
Mi se pare ireal că nu înțelegi ceva atât de simplu.

| Cheo0S a răspuns (pentru MotanulAlbastru):

Nu stiu cine ti-a zis dar e absolut normal te porti cu lumea la fel de dragut cum te porti si cu iubitu. Asta nu inseamna ca trebuie sa-i calaresti pe toti.

| MotanulAlbastru a răspuns (pentru Cheo0S):

Nu. Nu e normal. Comportament de om decent și comportament de persoana iubita NU e același lucru, că o relație nu se rezuma la "a fi drăguț" și ce a zis el rămâne aberant.
Comentariul tau e pe lângă orice subiect, ca de obicei.
Nu știu cine ți-a zis ție aberația asta, că tu experiența de relații nu ai laughing))

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Că îl vrea.

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Fata se simte atrasa, dar isi va continua relatia, in ciuda flirturilor nevinovate cu baiatul respectiv.

| oglindasultanului a răspuns:

Ce intelegi prin "are emotii"? O fi in calduri...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Probabil:
-e ea mai timida si emotiva
-are anxietate sociala
-a fost prinsa intr-un moment mai vulnerabil

| Cheo0S a răspuns:

Eu n-am intalnit femei care sunt intr-o relatie sa fie timide.
Numai din astea cu arfe de se c@ca pe ele si se uita la tine de parca le-ai jignit.