| yAdrian a întrebat:

Aseara vorbeam cu prietena mea la telefon si am adormit cu telefonul la/langa ureche. Dimineata, mama a citit toate mesajele, printre care unul in care o faceam proasta ( suparari, una alta, in fine )...
S-a suparat grav... A plans, una alta... Deabea de mai vorbeste cu mine 2-3 cuvinte.
Parintii mei sunt despariti ( stau cu mama ).
Ceva sfaturi? Idei cum as putea sa o impac?
Dau funda celui mai explicit raspuns si multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| Fatamuntilor a răspuns:

O mama NU poate fi suparata cu adevarat pe copilul ei!
E adevarat ca nu-i tocmai placut sa citeasca asfel de mesaje si are tot dreptul sa se supere.
Lasa sa mai treaca o zi. Apoi mergi la ea.Stati de vorba ca de la mama la copil.Ii spui ca iti pare rau si ca o rogi sa te ierte.O imbratisezi si promiti sa nu se mai repete!
Ar bine sa fii si mai ascultatoare, sa o ajuti in treburile casnice, sa iei note bune la scoala.
Bine ar fi daca ai putea sa-i oferi si un buchet de flori!
REPET! Mama ta nu poate fi suparata pe tine, dar gandeste-te ca nu-i prea usor sa te creasca singura!

11 răspunsuri:
| T0T a răspuns:

O meriti. Cum poti sa iti vorbesti mama de rau? Tu nu ai rusine? Urat din partea ta.

| Doub a răspuns:

Ti-ai facut mama proasta?raised eyebrows

| xXsweetgirl99Xx a răspuns:

Este vina ta. Nu trebuie sa îți jignești mama, indiferent cat de supărat erai pe ea.
Cere-i scuze, spune-i ca ai scris lucruri fara sens la nervi, și ca nu crezi nimic din ce ai scris.

| AtateaConditii a răspuns:

Săraca, cereți scuze imediat.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In mod normal mama ta nu ar trebui sa fie afectata de acest lucru, trebuia sa reactioneze cam asa : sa iti spuna sa iti revizuiesti limbajul, ca nu e frumos ceea ce faci, dar iti spun eu de ce a reactionat asa : ai spus ca parintii tai sunt despartiti ...deci asta mi-a dat de gandit ca poate tatal tau proceda la fel cu ea sau poate mai rau. ea si-a adus aminte de clipele in care tatal tau probabil o ranea cu vorbe din astea. cere-ti scuze de fata cu ea prietenei tale, spune-i mamei tale ca nu o sa fii un,, dominator '' in relatie, maine e 8 martie, ziua in care sa ii scrii o felicitare in care sa iti ceri scuze, cumparai niste flori si ciocolata, strange-o in brate si... pune-ti PAROLA la telefon!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

WOW un mare Ps, am citit gresit, initial am crezut ca t-ai facut prietena proasta in mesaje, probleme acum se pune altfel. nu stiu cum de ai facut,, aceasta performanta '' dar tu in loc sa ii arati ca o iubesti, aw, DOAMNE, nu as vrea sa fiu in locul ei...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa-ti desconsideri mama in fata altora, nu meriti iertare! tongue

| NoName0x0 a răspuns:

Buna! Consider ca nici mama ta nu a procedat corect, dupa mine, are o mai mare vina decat vina ta, fafa suparare. In primul rand ti.a incalcat intimitatea si in al 2. lea a reactionat exagerat, fara sa se gandeasca, ca fiecare dintre noi are nevoie de un sfatuitor, o persoana de incredere... Explica, i situatia, vorbeste cu mama ta si se va rezolva!

| GhostRider02 a răspuns:

Explica-i totul si cereti scuze daca tine la tine va intelege si te va ierta

| shainitainii a răspuns:

Foarte urat ce ai facut mai ales ca stai cu ea si probabil ea este singura persoana care iti este alaturi cu adevarat. Ar trebuii sa iti ceri scuze si sa ii spui ca s-a intamplat la nervi dar dupa mine o cam meriti. happy

| princess004 a răspuns:

Spune-i ca iti pare rau si ca atunci erai putin nervos si nu ti-ai dat seama de ceea ce ai scris.