| LoquitaSeMutaInViataReala a întrebat:

deci, am asa o dilema. duminica asta familia mea vrea sa plecam la bunici, in sat, insa eu nu vreau. am stat deja destul de mult la tara in vacanta asta, aproape o luna. am totusi o sansa sa raman in oras, insa doar daca sa stau la taica-meu. m-asi duce acolo, insa nu prea ma simt bine pe langa familia lui. ce sa fac?

8 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Daca ai sansa sa ramai in oras atunci ramai

| pwp a răspuns:

Nu poti ramane singur acasa? Sau esti prea mic?

| eu4you a răspuns:

Du-te la tatal tau dar nu ramai acasa.Eu merg afara cu prietenii in fiecare seara.Chiar nu ai cum sa iesi pe-afara? Daca nu, incearca sa te intelegi cu familia lui.Si parintii mei sunt divortati, si tata are o prietena, si aia are 2 baieti.Ideea e ca, nici mie nu imi prea placea de ea intr-o perioada.Dar, acum, ma gandesc ca nu imi va inlocui mama niciodata si ca putem fi prietene.Merita sa incerci!

| messingaround a răspuns:

Poti ramane la tatal tau. Doar nu e obligatoriu sa te intelegi cu restul familiei lui! Si in plus e vara, e distractie, doar nu o sa stai numai in casa, cu ei! Sper ca te-am ajutat! Funda?

| LoquitaSeMutaInViataReala explică (pentru messingaround):

E vara, da, dar acasa la el nu e chiar distractie, va trebui sa stau cu surorile mele mai mici acolo.

| A4T3Ch a răspuns:

Daca vrei,spune-i mamei tele ca nu mai vrei sa mergi la tara,ca ai fost de multe ori si te-ai plictisit,sau daca nu vrei, du-te la tatal tau si stai cu el, si daca nu te simti bine in familia lui, stai pe afara cu prietenii pana mai tarziu, si intrii mai tarziu la culcare, astas doar 2 zile sau una, deci ai 3 variante, astea de sus ^ sau sa te duci, o zii sau 2 nu e prea mare lucru.
FunDa? :X

| LoquitaSeMutaInViataReala explică (pentru A4T3Ch):

Nu e vorba de doar cateva zile, ci de o saptamana intreaga. plus ca n-am acolo prieteni.

| A4T3Ch a răspuns (pentru LoquitaSeMutaInViataReala):

Zii lu maica-ta ca nu vrei sa mergi, poate alta data...am spus mai sus o zi sau 2 ca am vazut in descrierea ta, "duminica" si credeam ca te-ai referit la weekend...