| RobyRobert98 a întrebat:

..Deci am si eu o problema destul de grava. M-am certat cu mama si nu stiu ce sa mai fac. Deci toata faza a inceput cand am intrat peste ea si era cu un barbat insurat in pat.(cred ca intelegeti ce vreau sa zic)cu toate ca ea s-a despartit de tata. Atunci am vrut sa bag cutitu in el. Si am plecat nervos de acasa.Si m-au luat niste prieteni si am inceput sa bem.In ziua urmatoare tot la fel sa stau cat mai putin acasa am plecat am rezolvat eu am stat toata ziua la un prieten si seara ne-am dus sa jucam remi. Unul dintre prieteni nostri fumeaza, joaca la masinute etc., avand doar 14 ani si pe la ora 2 noaptea a venit taicas-o peste noi cand jucam remi si in ziua urmatoare i-a spui lu maicamea ca cica jucam noi poker pe bani. De atunci ea este foarte suparata pe mine.dar si eu pe ea....Cum as putea sa fac sa ma impac cu ea, avand in considerare ca ea nici nu mai vrea sa ma vada.
P.S: Am 15 ani si nu am ce sa fac ceva in gen sa plec de acasa si chestii...

Multumesc de ajutor!

Răspuns Câştigător
| Hydrangeaceae a răspuns:

Bună.

Problema ta este destul de serioasă. Trebuie să vorbeşti cu mama ta despre aceste lucruri. Spune-i că te-a deranjat ipostaza în care ai văzut-o chiar dacă ea şi tatăl tău s-au depărţit. Având în vedere greşeala ta, nu e mare lucru. Eşti totuşi un copil, nu eşti perfect şi poţi greşi oricând. Încearcă să tratezi lucrurile cu maturitate şi totul va fi în regulă.

Succes!

3 răspunsuri:
| greyhound a răspuns:

Vorbeste cu ea si impacati-va. Explica-i ca nu faceati nimic rau, ca doar jucati remy si ca n-are motive sa fie suparata.
Iar pentru faza cu tipul ala, na. e si ea femeie doar ca dintre toti barbatii ar putea sa gaseasca si ea pe unul neinsurat.
Spune-i ca nu vrei sa va afle toata lumea si sa nu mai poti iesi din casa de rusine. Poate o mai potolesti asa

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cauta sa fi mai explicit deoarece faza cu "un barbat insurat in pat " nu se intelege, lasa-te de agresiuni ca nu duce la nimic bun, mama ta este si ea om si trebuie sa-si traiasca viata, faptul ca greseste aducand barbati in casa este de condamnat moral si nu agresiv, intelegi? trebuie sa-ti controlezi agresivitatea si sa nu te iei de pe spusele amicilor tai, faci marea greseala ca le spui ce se intampla in casa ta deoarece ai deja 15 ani si esti o persoana cu capul pe umeri "rufele se spala in familie " daca ma intelegi

| RobyRobert98 explică (pentru anonim_4396):

Nu am spus nimic din astea doar ca m-am certat cu mama.happy