| alexandru1110 a întrebat:

maine e ziua mamei mele si nu stiu ce sa ii iau. Dea lungul anilor i-am luat flori brati iinele dar acum nu mai stiu
Nu as vrea sa ii iau ceva asemanator
Multumesc

5 răspunsuri:
| Janek21 a răspuns:

Iesi cu ea la un restaurant. Nimic nu este mai frumos pentru o mama decat clipele de calitate petrecuta cu copii ei.

| ciotori a răspuns:

Fa-i un tablou cu tine si cu ea, cel mai frumos cadou.

| psica a răspuns:

Un animal de casa – Unul din cele mai nepotrivite cadouri pentru o mama, intrucat exista sanse maxime sa se simte depasita de situatie. Un animal de casa starneste multe bucurii, dar efortul depus pentru ingrijirea lui intrece orice limita imaginabila. Iar o mama coplesita deja de indatoririle casnice si un job full-time va lesina instant cu sau fara animalul de companie in brate.

O felicitare personalizata – Toata lumea stie ca mamele, prin definitie, sunt niste romantice incurabile. Le induioseaza orice lucru mic facut din inima si dedicat intru totul lor. Un mesaj original, urari sincere, declaratii siropoase sau chiar o poezie special compusa ii va topi inima intr-o secunda.

Daca ti se par toate variantele de mai devreme prea demodate, poti incerca sa transformi complet ziua celei mai importante femei din viata ta printr-o surpriza inedita: Spala tu toate vasele, sterge praful, aranjeaza patul, aspira in toata casa, rezerva o masa la un restaurant care stii ca ii place sau surprinde-o cu o cutie de ciocolata si un sincer "Te iubesc, mama!".
Bafta!

| BlueRoseJay a răspuns:

Poti sa-i iei o haina, niste lumanari, ceva ce ii place mult happy

| ingerashuu a răspuns:

Probabil ca mama ta, ca si mamele celelalte sunt ocupate, fie cu lucrul, fie cu treburile casnice si nu prea au timp pentru ele... in caz lucreaza de ziua ei si nu are timp sa isi serbeze ziua alaturi de toti membrii familiei, ai putea sa ii faci tu un tort sau sa il cumperi, si sa scrie pe el " te iubesc, mamico!". acesta ar mai putea fi insotit de o felicitare sau de orice alt lucru micut realizat manual.http://www.youtube.com/watch?v=Yz_lTiPPszg. Se va bucura mult, va aprecia si va intelege ca o iubesti mult, indiferent ca n-ai ascultat-o tot timpul... E doar un sfat. Te mai poti gandi si la altceva, dar sper sa iti fie de folos! ♥