| anonim_4396 a întrebat:

Maine e ziua mamei mele si nu stiu ce fel de flori sa-i iau. Imi zice-ti ceva ce se poate gasi la florarie?

9 răspunsuri:
| MihaelaDart a răspuns:

I-ai putea sa-i cumperi o floare in ghiveci, trandafirii ii cumperi si se usuca, pe cand o floare sau o planta fara flori dintr-un ghiveci o ai mai tot timpul. I-ai putea sa ii iei un Yucca (palmier) daca iti plac, ori o Orhidee sunt foarte reziste daca este in pamant, sau o Begonie la fel de rezistenta este sau o Muscata. Pe banii de pe trandafiri ai putea sa te incadrezi la un ghiveci cu flori.
De fiecare data, in fiecare an cand a avut ziua de nastere mama mea i-am luat o planta in ghiveci.

La multi ani cu sanatate mamei tale!

| Mayhem666 a răspuns:

Maine e ziua si mamei mele, ce coincidenta happy
Poti sa ii cumperi trandafiri, mi se par cele mai elegante flori.

| anonim_4396 explică (pentru Mayhem666):

Dar trandafiri nu inseamna dragoste sexuala nu maternala?! ce culoare sa iau?

| GreenVoid a răspuns (pentru anonim_4396):

Wtf?laughingTrandafirii s trandifiri.Eu numai trandafiri ii iau mamei mele inseamna ca i am batut apropouri atatia ani de zile?laughingDaca i dai o felicitare in forma de inima inseamna ca ai facut o pasiune pentru maica ta? Sunt flori, diferenta o face cine ti o dawinkingSi pana la urma poti sa i dai si papadii, e mama si sigur va aprecia gestul daca vine din inima.winking

| Mayhem666 a răspuns (pentru anonim_4396):

Trandafirii sunt doar flori, nu reprezinta neaparat dragostea sexuala, reprezinta dragostea doar dupa parerea mea, ma gandeam sa ii iei rosii, dar poti sa ii iei si albi.

| DenisaNicoletaG a răspuns:

Eu iubesc trandafirii rosii la nebunie, dar ii poti lua crizanteme, crini imperiali, orhidee, garoafe..nu stiu dar trandafiii sunt bestiali parerea mea.

| Juviia a răspuns:

Trandafiri.

| YasmyElena1984 a răspuns:

Poti sa ii cumperi florile pe care le doresti pentru ca mama este multumita de ce ii iei tu nu altii, adica de parerea ta, deoarece parerea ta este unica pentru ea.La multi ani!