| skyrim2 a întrebat:

Salut TPU, p.s am avut o relație de 5 ani, la final s-a despărțit de mine și a ieșit cu unul din prima ora sa zic asa, apoi nu a mers cu acel tip și s-a combinat cu un prieten de al meu care era și coleg de munca, ea fiind în același loc de munca cu noi 2, ideea e ca ii lăsăm sa vorbească, nu am făcut gelozii și asa mai departe dar intr-un final uite ce am pățit. Faza a făcut după câteva luni de zile ca fiind lângă mine sa ajungă fix sa lucreze lângă mine și sa depind de ea sa zic asa și uneori rămânem singuri la schimbul 3 și ne mai giugiulim, doar fiind faptul ca ea nu ma lasă, tot timpul vreau sa nu o bag în seama, sa fiu indiferent dar când stau cu ea nu reușesc, ea este tot cu fostul meu prieten după atâta luni, acum as vrea sa ii fac o recapitulare și lui despre ce iubita are și sa ii trimit un mesaj cu tot adevărul. Simt ca ar merita asta la cat de rău m-a rănit, dar în același timp ceva ma retine sa nu o fac și sa nu ii fac rău, voi ce părere aveți?

21 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Cine tea pus sa ai incredere in femei si sa le si iubesti,acum sufera ca meriti asta, nu stiai ca nu trebuie sa ai incredere in femei,ca si adam ai cazut prada pacatului ei, schimba si tu tura,vb cu seful si spune-i, se va gasi o solutie, nu fii disperat dupa ea, nu merita, macar ai invatat ceva sper si eu, niciodata sa nu ai incredere in femei

| Violleta2022 a răspuns:

Spune-i sefului tau sa nu te mai puna niciodata pe aceeasi tura cu ea, si ai rezolvat problema!

| Violleta2022 a răspuns:

Mergi si fa-ti niste teste de boli cu transmitere sexuala, ca ati imprasita toate bolile intre voi, odata ce s-a culcat cu toti barbatii din sectie.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Să te giugiulești cu ea, că viața-i scurtă.

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Adică, găsești o cale de a te răzbuna, pentru că nu stă la giugiulit?

| skyrim2 explică (pentru floresdemayo):

Nu, nu o mai vreau deloc, doar ca m au durut mistourile lor când eu sufeream, și nu a avut pic de regret, eu de ce sa nu ii fac sa sufere?

| anonimg a răspuns:

Dacă în inima ta ai dorința de răzbunare, asta înseamnă că nu o iubești.
Dragostea este dragoste, indiferent de alegerile și comportamentul celuilalt.
Mulți adolescenți și oameni maturi intră în relații cu persoane de sex opus fără să știe ce înseamnă această responsabilitate, fără să știe să se comporte în relație, fără să știe că celălalt este liber oricând să renunțe la relație, fără să lupte cu seriozitate pentru relație, fără să știe că dragostea este principiu și că sentimentele nu înseamnă dragoste, fără să știe că o astfel de relație se face doar cu scopul căsătoriei.
În alegerea prieteniilor, a partenerului de viață nu este ca și la cumpărături ca atunci când cumpărăm ceva ce nu ne place iar data viitoare vom face o alegere mai bună.
O fată are nevoie de sprijin întotdeauna; de aceea orice fată intră imediat într-o altă relație după despărțire, sau chiar mai înainte. Și asta pentru că nu găsește sprijin la acela de care încă nu s-a despărțit oficial. Oferă-i siguranță, o familie, un scop pentru care să trăiască, și șansele să se despartă de tine în clipe grele vor fi minime.
Acum nu te poți juca cu inima ei pentru că Dumnezeu nu va lăsa nepedepsit pe acela care se joacă cu inimile oamenilor, și-i va întoarce îndoit.
Dacă ești pregătit pentru căsătorie atunci poți intra într-o relație.

| mi25 a răspuns (pentru anonimg):

Tu ai mai iubi o persoana care te-a inselat si te-a parasit?
Cate ineptii ai debitat in aceasta postare! Esti pe langa subiect.

| Hammurabi a răspuns:

Fratele meu, dacă te-ai despărțit de ea și e o "fostă", ce ți se mai rupe ție ce face, cu cine se mai combină, sau orice altceva?
Vezi-ți de viața ta și privește înainte nu în urmă. Ce, ai de gând să te ți permanent de curul ei?
S-au terminat femeile de pe planetă cu ea? E lumea plină de femei mișto. Stai după una care nici măcar nu merită și trec altele pe lângă tine, care ar putea să-ți facă viața frumoasă.

| gabicoo a răspuns:

Măi tu trebuia să pui întrebarea la categoria: "Nu vând nimic dar postez ca să mă laud!"

| skyrim2 explică (pentru gabicoo):

Cu ce ma laud? Ca îl vad mereu pe fostul meu prieten și am o stare în care i as omora pe amândoi? Ai fost vreodată în situația mea?

| anonim_4396 a răspuns (pentru skyrim2):

Ai scris - uneori rămânem singuri la schimbul 3
Ai scris - s-a combinat cu un prieten de al meu care era și coleg de munca, ea fiind în același loc de munca cu noi 2
Deci - voi lucrați unde se lucrează și noaptea, ori fabrică ori magazin non-stop ori benzinărie și sunteți colegi de muncă.
Ce nu știi tu este că într-un mediu așa femeia îi încearcă pe toți colegii singuri cu care lucrează.
Deci - nu mai fi supărat - dacă mâine se angajează unul și e singur femeia trece la el și atunci veți fi 2 părăsiți de ea.

| anonim_4396 a răspuns (pentru skyrim2):

Ai scris - Ai fost vreodată în situația mea?
Eu am fost în situația să lucrez undeva unde lucra și o femeie care s-a culcat cu mai mulți colegi.
Am fost și eu norocos ca să mă culc cu ea înainte să treacă la altul.
Nu vorbeam la muncă despre ea că s-a culcat și cu mine sau cu alții dar se știa că ea se culca cu bărbați și ea îi alegea pe ei.

| Lioana a răspuns:

Dacă-ți vei vorbi de rau fosta iubita vei crea o impresie proasta. Eu una nu as iesi cu unul care isi vorbeste de rau fosta pentru ca m-as gandi ca asa ar vorbi si despre mine la un moment dat.
Barbatii adevarati vorbesc frumos despre femeile din trecutul lor, sau nu vorbesc deloc, dar in nici un caz nu le vorbesc de rau.

| skyrim2 explică (pentru Lioana):

Dar dacă amândoi te considera ultima bătaie de joc? Cum sa reacționezi? Da la o despărțire normala sunt de acord nu contează cu cine sta, dar în situația mea?

| Lioana a răspuns (pentru skyrim2):

Tu poti sa faci ce vrei. Asta va arata ce fel de om esti tu.

| cristi202 a răspuns (pentru Lioana):

Un răspuns înțelept!

Răspuns utilizator avertizat
| AliGab a răspuns:

In primul rand fata habar nu are pe ce lume traieste si nu stie ce vrea. Tu ar trebui sa iei taurrul de coarne si sa o respingi pe toate planurile, eventual poti vorbi cu sefii vostri sa nu va mai lase pe aceeasi tura singuri. Nu te-as sfatui sa ii faci rau pentru ca razbunarea este arma prostului, chiar daca ai suferit din pricina ei, ci doar sa o ocolesti, eventual sa incerci sa iti gasesti pe cineva care stie ce vrea de la viata si de la tine.
Succes!

| C0STEL22 a răspuns:

Vezi-ti de viata si lasa-i si pe altii sa traiasca.Fii multumit ca ai scapat de ea.

| AmsiUitat a răspuns:

Ba frate fi atent eu te rezolv, IS UN MASTER al femeilor pot sa fac orice femeie sa se indragosteasca inapoi, SUNT rele ca asa e lumea in care traim acum, mai rar gasesti persoane care sa stea si sa iubeasca sufleteste, toate se plictisesc la un timp. Fii atent eu iti sugerez in primul rand sa nu il mai consideri prieten pe ala wtf, ce prieten e ala sa se combine iubita ta cu el si el sa accepte. HUU, nu a auzit veci de bro code? nu se face asta la un prieten da-le incolo de femei. In fine cat despre prietena ta pur si simplu uit-o pleaca de la job-ul sau cere o schimbare din area unde lucra ei. vezi tu ca sa o faci sa se indragosteasca trebuie sa pui putin mai mult accent pe tine si nu pe ea. Mai o saluti asa daca e cazul( ca mno pana la urma a insemnat ceva pentru tine 5 ani) dar atat nu sta la povesti prea mult, asa doua vorbe daca chiar te intreaba ceva. Incearca sa iesi cu alta si tu asa dintr-o data. O sa saliveze dupa tine daca ii arati ca nu ii mai oferi atentie prea mare. Cati ani ai? si efectiv daca nu poti deveni indiferent, nu trebuie sa pretinzi asta ca nu merge asa si de fapt sa intelegi ca nu numai ea conteaza, si tu contezi, adica cum sa iti faca una ca asta? pe bune gen 5 ani si ea si-o trage cu altul acum? gandeste-te ca ti-a facut una ca asta cum vrei o persoana asa in viata ta? O sa ii para rau si o sa se intoarca si tu vei hotari daca o vei ierta sau nu atunci. Dar pentru asta trebuie sa ii arati cu alte cuvinte ca nu esti un nimeni, las-o sa faca ce vrea tu fa-ti ale tale si incearca sa cauti pe alta, ea o sa simta asta, dezinteresul tau. Gandeste-te la viata ta ca vei intalni persoane si persoane, una va ramane in cele din urma celelalte vin si pleaca. cele care pleaca devin geloase dupa daca iti urmezi sfatul meu. Nu te rezuma la ea is atatea femei frumoase, de ce doar ea sa te cunoasca? daca nu o merita. Mai asteapta si altele