| FashionCellia a întrebat:

sa va zic ce a patit o prietena de-a mea.
In vacanta am fost la ea, de multe ori, dar in ultima zi cand vroiam sa plec, i-am zis sa-mi imprumute niste bani pentru autobuz, cand a vrut sa mi-i dea a observat ca nu ii mai avea, era o suma de 60 de lei, noi am zis ca mama ei i-a luat.
Astazi cand am mers la scoala ea mi-a zis ca a fost pedepsita un an, pentru ca avea atatia bani in portofel, si mama ei nu i-a dat nici macar banii inapoi.
Credeti ca a meritat ce apatit sau nu(eu zic ca nu)?

10 răspunsuri:
| XDarkAngel a răspuns:

Un an pedeapsa? Oare e posibil laughing? Eu as pedepsi un an pentru lucruri mult mai grave..., nu pentru ca avea bani in portofel. Toata lumea mai are nevoie de bani de buzunar. Si nu a fost frumos din partea mamei ei sa ii ia intai pe ascuns, apoi s-o mai si pedepseasca un an de zile si sa nu ii dea inapoi. Daca de exemplu a mai primit de la rude si s-au strans atatia? Daca nu-i furase sau obtinuse "murdar", eu zic ca mama aia n-are minte.

| Rockart a răspuns:

Depinde de unde proveneau banii, dacă erau furaţi sau nu. Şi chiar dacă erau furaţi, o pedeapsă merita dar nu de un an. Totuşi nu a furat o maşină...

| AndraNicoleta a răspuns:

Pai depinde de unde avea banii. Daca ii furase...cam merita.

| KinoAndreea a răspuns:

Idem "AndraNicoleta" de unde sti ca nu i'a fuat sau macar de unde avea banii aia?

| FashionCellia explică:

Nu a furat banii, stiu sigur

| Rockart a răspuns (pentru FashionCellia):

Atunci de unde îi avea?

Răspuns utilizator avertizat
| Elsenior a răspuns:

Wow... cati ani aveti? laughing)) ( cu totii )

| andreea47 a răspuns:

Nu prea cred ca a meritat,bun avea bani in portofel si? care e tragedia, n-are voie sa aiba si ea pentru orice eventualitate, ma rog depinde si de unde i-a procurat.dar totusi un an pedeapsa?

| CatalinMihai99 a răspuns:

Nu a meritat, ai dreptate. Plizz funda!