| anonimx2x a întrebat:

Salut TPU, v-as ruga doar persoanele mature sa răspundă, nu copii.
Problema mea sta în felul urmator, sunt băiat am 24 de ani, am o relație de 1 an, prietena mea (aceeași varsta) este o fata extraordinara, înțelegătoare, muncește, eh eu ca un idiot pe la începutul relației când nu luam în serios treaba mi-am făcut încă o relație în paralel cu o fata mai mare ca mine, niciuna neștiind de alta. Intrebarea mea ar fi cum sa pot ieși din situația asta și sa ma pot afișa și eu cu prietena mea? Este foarte stresant sa te ascunzi mereu și iubita mea a cam început sa între la bănuieli. Mulțumesc care aveți rabdarea sa cititi

21 răspunsuri:
| ania a răspuns:

Cere- ti iertare fetei cu care ai intrat in relatie fara intentii serioase, recunoaste ca a fost o greseala pe care nu mai vrei sa o co tinhuui.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Ai pus bine problema. Persoanele mature. și copii. O persoană matură ia o relație în serios. Maturitatea nu este dată de vârstă. Poți fi matur la 16 sau copil la 30. Da i se poate întâmpla chiar unei persoane mature să pățească ca tine. Atunci persoana matură ia o decizie matură, și alege.

| Fatamuntilor a răspuns:

In asfel de cazuri cam meriti sa ramai singuri! stii ce se intampla cu cel ce fuge dupa 2 iepuri?
La 24 de ani ar trebui sa stii asa ceva nu se face!
Daca iubita ta a inceput sa intre la banueli spune-i de,, cealalta''SPUNE-I ca a fost o ratacire, ca ai fost o ratacire, ai fost un idiot si o rogi sa te ierte.
o poti face invitand-o la cina.Nu uita sa te uiti direct in ochii ei si sa fii sincer.

| Frank51 a răspuns:

Este logic că soluția la problema ta este că ai nevoie de o a3a femeie, duh.

| Emma30555 a răspuns:

Întrebarea ta e ușor bizara, pur și simplu din doua fete alegi una, întrerupi legătură cu cealaltă. Dar sper sa fi conștient ca nu este corect ce ai făcut, la un moment dat poți fi pus și tu în aceeași situație și cred ca nu ai vrea.

| Zuzu1991 a răspuns:

Spune-i lui ailalta ca esti gay, si daca urla fa-o homofoaba big grin

| BuLaNNNeL a răspuns (pentru Zuzu1991):

Nr1, geniu, minte luminată.
@anonimx2x, ar trebui să-l plătești pentru răspunsul asta rolling on the floor)))

| Zuzu1991 a răspuns (pentru BuLaNNNeL):

/blush

| AliGab a răspuns:

Pastrezi doar prietena sieisi din relatia clandestina. Daca vrei sa le pastrezi pe amandoua, sigur o vei pierde pe cea pe care o iubesti, si bine ti-ar prinde ca poate vei invata ceva

| CIaudiu a răspuns:

Pai renunta la cealalta varianta. Inventezi tu o scuza.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună!
Să înțeleg că vrei să închei relația „a doua" și să rămâi cu prietena ta cu care ai început prima relație.
Este alegerea ta dacă vrei să îți asumi și să fii sincer cu prietena ta, spunându-i ce s-a întâmplat, si incheind relația cu cea de-a doua fată; implicit, vor exista niște consecințe care îți vor plăcea sau nu. Comportamentele noastre au consecințe...de asta depinde dacă le vom mai repeta în viitor sau nu happy.
Mă întreb, dacă nu "devenea stresant să te ascunzi și dacă iubita ta nu intra la bănuieli" ai fi continuat acea relație în paralel?
Oricum, de multe ori, „greșeala recunoscută e pe jumătate iertată".

| Mopmop a răspuns:

Grea situatia. Lipsesc multe amanunte. Daca vrei putem vorbi in privat. Trimite un semn daca vrei.
Un sfat aici pe baza a ceea ce ai impartasit ar fi sa ii spui iubitei tale oficiale adevarul si sa supprti consecintele.
Indiferent de reactia ei teebuie sa iti asumi faptele si sa inveti ceva cu adevarat din experienta asta!

| Den1sa a răspuns:

O sa fiu sincera, ai fost cam un nesimtit sa faci asa ceva, DAR cum sa iesi din situatia asta?, spune-i celelaltei fete ca s-a terminat rupe orice legatura cu ea, sterge orice dovada care sa te poata da de gol, si iti traiesti viata mai departe cu iubita ta

| anonimx2x explică (pentru Den1sa):

Ce pot sa șterg? Avem poze conversații, etc. și prietena ma presează ca de ce nu punem poze nu ieșim mai mult.

| Den1sa a răspuns (pentru anonimx2x):

Sa stergi orice are legatura cu cealalta tipa

| Jouliete a răspuns:

Parerea mea e ca cel mai bine e sa fii sincer in situatiile astea sau o vei pierde daca se întâmplă să afle în alt mod. Cel mai bine e sa îi spui ca ai greșit și ca nu ai gândit la momentul respectiv, să îți ceri scuze si să ii spui ca o iubești și ca nu o sa se mai întâmple. Dar și față de cealalta fată ar fi bine să iți ceri scuze.

| Ava1231 a răspuns:

Ce intrebare stupida.
Cica "cum pot iesi din situatia asta sa ma pot afisa cu prietena mea". Pai daca o numești "prietena ta" de ce nu e doar ea a ta? Daca vrei sa te afisezi cu ea?
Raspunsul e simplu: pune punct cu cealalta. Foarte simplu.
Doar nu crezi ca pe TPU vei gasi solutia sa le pastrezi toata viata pe amandoua fara ca ele sa stie una de alta.

| anonimx2x explică (pentru Ava1231):

Nu e simplu deloc sa pun punct, avem poze avem conversații împreună.

| Ava1231 a răspuns:

Desi, ai merita sa iti dea amandoua papucii si sa ramai singur.
Asta merita hăndrălăii ca tine.

| AlinTanase a răspuns:

Pfoaide viata mea, santa ar fi de 60% sa le pierzi pe ambele, desparte-te de cea pe care nu o placi.Nu le recunoaste nimic ca ramai singur, grabeste-te

| Mihai8767 a răspuns:

Cam greu si exista posibilitatea sa le pierzi pe amandoua. I