| Yulian_Crystian_1995_Sjwv a întrebat:

Salut TPU, vreau sa va spun care v-ati uitat la squid game, ca nici acum nu imi vine sa cred ca mosul ala batran a fost in spatele la tot jocul, ce parere aveti?

Răspuns Câştigător
| Mayhem666 a răspuns:

L-am vazut, si sincer nici eu nu ma asteptam. Faza aia chiar m-a enervat, si oricat de empatic ar fi fost fata de mos pe tot parcursul serialului, la final cand totul a fost dezvaluit, nu sti cat de mult am putut sa-l urasc pentru asta.
Adica, au murit atatia din cauza lui. Cele mai triste episoade au fost 6 si 8. Au fost atatia care credeam ca o sa ajunga pana la final, si au murit.
Cel mai rau mi-a parut pentru Sae Byeok, Ali, Ji Yeong si politistul ala care a fost impuscat de fratele lui, si a cazut de pe stanca.
Fata de Sang Woo am cam avut sentimente mixte, si mereu am simtit ca e ceva in neregula cu el, dar dupa ce l-a tradat si pacalit pe Ali (care ar fi castigat runda aia), nu am mai putut sa-l sufar pana la final. Ali ar fi castigat si ar fi ajuns pana la final, poate reusea sa isi revada familia, dar a murit din cauza ca gunoiul ala de Sang Woo l-a tradat.
Inteleg ca in acest caz, oricine ar fi facut orice ca sa supravietuiasca, si Ali a fost prea naiv si l-a crezut, dar totusi, sa-i iei margelele alea si sa-i pui pietre in schimb, si apoi sa pleci si sa nu iti pese de ce se intampla cu partenerul tau care te-a respectat pe tot parcursul jocului. Astfel de persoane ma dezgusta.
Oricum, la final ma asteptam sa fie cativa castigatori, Sae Byeok, Ali, Ji Yeong, Sang Woo, Gi Hoon (main), mosul, si aia doi care au cazut deodata la jocul cu sticla, tipa aia care s-a agatat de imbecilul ala si apoi s-a aruncat cu el, nu mai stiu cum ii cheama. Dar ca Gi Hoon sa fie singurul care castiga... la asta chiar nu ma asteptam. Macar si-a tinut promisiunea fata de Sae Byeok si l-a cautat pe fratele ei si l-a dus la mama lui Sang Woo sa aiba grija de el si i-a dat si toti banii pe care i-a castigat in joc.
Mi-a parut rau de mama lui Gi Hoon ca a murit inainte ca el sa apuca sa ajunga acasa si sa-i arate ca acum are bani si ca poate sa o trateze asa cum trebuie. Faza aia chiar m-a intristat.
In orice caz, deja am deviat de la subiect, asa ca o sa ma opresc aici, si scuze oricui citeste asta si inca nu a terminat serialul si si-a luat atatea spoilere.
Yeoreobundeul, mianhae, nae ga jalmosdwaesseo (Sorry everyone, it was my fault).

6 răspunsuri:
DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Bai bai bai... pai ce facem aici, dam spoilere?

| Yulian_Crystian_1995_Sjwv explică (pentru DoarBogdan):

Am eu u spoiler de logan e bun alalaughing))

| Hammurabi a răspuns (pentru DoarBogdan):

"Moșul bătrân" e în spatele jocului în Squed Game.
În Squid Game e cu totul altceva... laughing

| DoarBogdan a răspuns (pentru Hammurabi):

Atunci este bine, crestem suspansul big grin

| Catrice a răspuns:

Nașpa.

| thielmikayla a răspuns:

I have won several awards larger than the first place prize, so I know the possibility of an even larger prize exists. https://basketball-stars.co/