| Cdinustefan a întrebat:

Salut! V-ați certat vreodată cu un prieten și n-ati mai vorbit o perioada de timp? Cât a durat? Daca prietenul v-a scris și și-a cerut scuze,ce ați făcut? Sau s-au întâmplat să vreți să îl ignorați un timp,dar sa nu îl ștergeți de la prieteni? M-am certat cu prietenul meu.Mi-am cerut scuze, dar nu zice nimic.Nu m-am șters de la prieteni deși eu i-am zis să mă șteargă.Mi-am cerut scuze de multe ori și mă ignora.

7 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Gindeste te ce i ai facut de ce numai vorbeste cu tine? Procesul de impacare va fi greu dar nu imposibil, ia tu initiativa fa tu primul pas spre impacare suna l si roaga l sa te ierte chiar daca nu a fost vina ta, iar cand vorbesti cu el nu da vina numai pe el pentru aceasta situatie, si tu ai cu siguranta o parte de vină recunoaste ti greseala in fața prietenului tau si vezi daca este dispus sa te ierte, ar fi bine daca v ati impaca, eu cunosc persoane care de la o cearta discutie banala nu i si mai vorbesc de 10 ani

| Freya1 a răspuns:

Trebuie sa lași sa treacă un pic de timp și va veți reveni ai sa vezi.

| Cdinustefan explică (pentru Freya1):

Nu mai vorbește cu mine de 3 săptămâni.Anul trecut s-a supărat pe mine fara sa îmi zică de ce.M-a ignorat 4 luni, timp in care i-am scris mereu chiar și de ziua lui.

| Lioana a răspuns:

Timpul de care vorbesti difera de la persoana la persoana si depinde mult si de motivul neintelegerii, de cat de important a fost pentru el. Ai rabdare. Daca nu te-a sters de la prieteni inseamna ca exista sanse sa va impacati.

| Cdinustefan explică (pentru Lioana):

L-am sunat și nu răspunde.I-am scris de multe ori și mi-am cerut scuze.Nu zice nimic.

| Cdinustefan explică (pentru Lioana):

Parca mi-ați dat speranțe că ne putem împaca daca nu m-am șters.dar eu nu-l mai urmăresc daca am văzut că nu zice nimic, dar mă urmărește în continuare.

| Lioana a răspuns (pentru Cdinustefan):

Ia o pauza. Nu-l mai cauta o vreme. Lasa sa se aseze lucrurile. Daca ti-ai cerut scuze nu prea mai ai ce face decat sa astepti.