| GLA a întrebat:

Salutare, am cunoscut o fata acum 2 saptamani, tipul ala care se lasa greu, eu zic ca prea stupid de greu. De cautat ma cauta si ea, imi da mesaje ma suna dar in acelasi timp este indiferenta si rece, dupa aceste 2 saptamani de cand ne stim, ne-am mai vazut fata in fata, am condus-o pana acasa insa fara a-i fura un sarut ca vezi Doamne ea se lasa greu, ca este greu cu ea, cica este si virgina la 19 ani. In fine, a mai avut 2 relatii in care spunea ea ca a suferit ft mult si acum de asta se poarta asa de rece, probabil asta este sistemul ei de aparare. In seara asta am iesit afara cu ea si am incercat sa ii fur un sarut dar fara succes, iesem cu ea ca voia sa o duc pana la un tatuator si m-am cam simtit a uber plus ca de cand intrase in masina statea pe telefon fara sa imi dea atentie, cand i-am spus ca ce sunt eu uber, l-a sunat pe varasu sa o duca ala (ambitie stupida zic eu) si eu am plecat spre casa plin de nervi ca am bautut drumul degeaba. Acum va cer voua părerea ca mai am obiceiul sa reactionez la nervi si sa fac greseli, deci ce ma sfatuti sa fac cu fata asta care se lasa atat de greu? Ea 19 ani, eu 25 si neavand rabdarea sa stau nu stiu cat vrea ea...

14 răspunsuri:
| ania a răspuns:

Daca respecti si pretuiesti pe cineva ii respecti ritmul, nu consideri ca e obligata sa te sarute cand vrei tu.Mai bine te rogi lui Dumnezeu pentru viitorea ta sotie si cauti una cand esti convins ca esti pregatit pentru ca in viitorul apropiat sa te casatoresti.

| OldSoul a răspuns:

Eu zic sa o lasi libera.
Sa-si face mendrele la altul.

Sau cel putin sa-si revina cu picioarele pe pamant si sa lase prostiile deoparte.

| Vântulalb a răspuns:

Daca tu vrei una care sa-ti pice imediat, du-te pe centura.
Inteleg ca nu te intereseaza fata decat pentru sex. Voiai sa te rasplateasca cu sex pentru un drum. Cum iti vei alege nevasta, astfel incat sa nu o suspectezi ca e cv, daca tu vrei ca toate sa-ti pice imediat?

| GLA explică (pentru Vântulalb):

Esti bolnav psihic?, am zis ceva de sex? am zis de un sarut in rahat atat, doar de un sarut, tu ai sta dupa un om daca ai vedea ca este indiferent si rece desii tu incerci sa ai o realtie serioasa cu acel om?

| WolfgangKreutzfeldt a răspuns:

Hmmm interesanta situatie. Din prima iti zic ca daca da si ea semne cum ca ar vrea sa stie ce e de capu tau e de bine ( daca nu ii pasa nu o facea ). Tine minte ca ceva calumea nu se obtine usor ( nu vorbesc in sens sexual nu pentru tine ci pentru ceilalti ca ai vazut ce comentarii ai luat aici laughing ) si trebuie munca multa. Intr-adevar nu a fost ok cum a facut sa te mergeti pana acolo si ea nici macar sa nu te bage in seama dar nu e ok nici cum ai reactionat tu, ai fost cam "direct" sa zic asa laughing. Daca fata zice ca a mai avut relatii care au fost naspa iti dai seama ca ai picat intr-o situatie cam dificila care necesita rabdare. Da-mi mesaj in privat daca vrei ca situatia ta se aseamana un pic cu inceputul fostei mele relatii care s-a terminat pe 8 luna asta rolling on the floor

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu trebuia sa i zici asa. Mai bine o conduci pe jos de mâna pana acasă ca asa e frumos mai ales dacă se întuneca afara. Nu trebuie sa o duci cu mașina dacă consideri ca ești uberhappy plimba te cu ea in drum spre casa. Și dacă erați cu mașina nu e frumos sa o duci pana in poarta? Trebuie sa o lași departe de casa fiind seara?
Și poate se comporta asa cu tine pentru ca eati un bădăran și nu știi sa te comporți cu o fata. Dacă nu ai chef sa aștepți după ea cauta frate alta. Poate nici ea n are chef sa ți facă tie pe plac ca ești tu mai mare și nu ești învățat sa aștepți. Din punctul meu de vedere tu ai fost cel bădăranhappy poate ești obișnuit cu ușuratice. Și nu e obligata sa te pupe ca asa vrei tu.

| GLA explică (pentru anonim_4396):

Am facut referire ca ea la prima inlalnire officiala m-a chemat afara doar ca sa o duc eu pana la salonul de tatuje nici de cum sa stam si noi 2 singuri, sa vorbim, sa ne cunoastem mai bine asa cum e normal cand voi 2 oameni care se plac sa dezvolte ceva, sa moara masa intelegeti doar ce vreti voi...

| anonim_4396 a răspuns (pentru GLA):

Pai explica cum trebuie. Voiai sa ghicesc?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Apropo,acum mi-am dat seama. Eu am început sa ies cu iubitul meu in parc după o luna in care am vorbit numai pe net. El se ruga de mine sa ieșim. Și când am ieșit după o luna nici nu planificasem. Ne am întâlnit întâmplator in același loc și de atunci am început sa ieșim ziua. Deci zi mersi ca după 2 săptămâni s-a urcat in mașina unui necunoscut

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cică virgina care merge la tatuator. Ba ești nebun, daca aia e virgina eu sunt popa, ești prostit fratele meu, aia nu e virgina numai se folosește de tine pentru a obține niste servicii, binenteles că te-ai simțit Uber o femeie care te place, nu o să-ți zică așa ceva, mai ales daca te cunoaște numai de 2 săptămâni, numai dacă ești deja într-o relație de lungă durată unde amândoi sunteți împreună și nimeni nu se simte folosit.

Hai sa zicem că se poate sa fie timida daca statea pe telefon, dar îți cam dai seama când persoana de langa tine e anxioasa sau sta pe telefon că nu o interesează de tine.
Te-ai simțit folosit asta e și eu normala reacția ta de nervi, pentru că nu îți respecta timpul panarama aia.

Te-a manipulat, fii sigur că dacă ar aborda-o unul de care chiar ii place, atunci, nu numai că ar încerca un sărut, si-ar trage-o cu el direct în mașină dacă nu o face deja.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Se lasă greu? După doar 2 săptămâni de când v-ati cunoscut, vă întâlniți și mergeți cu mașina împreună? Băiete tu ce așteptări de Hollywood ai? E un ritm foarte normal.

| Saiko10 a răspuns:

Frate, daca este si rece cu tine si chestii de genul nu cred ca este ok, adica tu te straduiesti sa fi bun cu ea, si sa o faci fericita si ea iti calca straduinta in picioare cu indiferenta. nu mi se pare o relatie sanatoasa, dar este doar parerea mea.

| AlexValentinn a răspuns:

Vrajeala, abureajala, gargara facuta cu stil din partea ei... Dar ce pot sa zic, ai dat de inteles ca esti foarte surprins ca este virgina la 19 ani, de ce esti asa surprins? Crezi ca toate fetele sunt cu belita in gura si in vagin de la 14-15 ani? Sunt destule fete virgine si la 20-25 de ani chiar doar ca nu ai dat tu de ele pentru ca acele fete sunt greu de cucerit, nu oricine poate sa aiba de a face cu ele, am observat la multi baieti chestia asta ca sunt mirati daca aud de o fata ca e virgina la nu stiu ce varsta, voi v-ati facut ideea asta pentru ca mereu v-ati dus la fete usuratice care va ofera vaginul fara niciun fel de efort si nu v-au interesat fetele serioase si de aia nu va vine sa credeti ca exista fete virgine la nu stiu ce varsta, dar ai grija ca in acelasi timp sunt si multe fete care sunt prefacute la apelu de noapte adica lor le place asa mereu sa dramatizeze ca nu stiu ce si nu stiu ce... mie mi se pare mai mult o figuranta care se joaca cu tine din ce ai descris tu decat o fata serioasa care se lasa greu. Sa te lasi greu inseamna cu totul altceva, inseamna sa fii deschisa la o persoana noua, sa fii interesata sa o cunosti, sa te porti frumos si sa ai rabdare sa decurga lucrurile de la sine, in schimb nu mi se pare o fata care se lasa greu din moment ce ea se poarta cu figuri. Mi se pare cum ti-am zis o figuranta care primeste foarte multa atentie de la alti prosti si isi permite figuri si se crede printesa adormita din wc. Ce sa faci cu ea? Eu personal nu suport figurile de genu, dar daca tu le suporti poti sa continui.

| DeeDee817 a răspuns:

Cum ai zis și tu, a avut acele relații și a suferit. Ei ii este frica sa nu sufere din nou, sa nu fie dezamagita, de aceea ii mai rece pentru ca acele persoane i-au schimbat sa zic așa părerea despre iubire. Dar și la faza ca a profitat tine la faza cu condusul mie îmi miroase și a profit puțin. Adică sunt unele fete care ia băieți cu mașini ca vezi doamne sa le ducă unde vor. Părerea mea e sa îți cauți o fata de aceeași vârsta sau chiar mai mare ca ea la 19 ani nu prea văd sa vrea ceva serios, vrea doar așa de distracție. Sper ca te-am ajutat happy Dacă ai alte întrebări de ajut cu drag?