| uglyCORPSEbride a întrebat:

Buna TPU.

Pana in clasa a 7-a am fost foarte timida, ma purtam foarte frumos cu toata lumea, nu raspundeam cand cineva se lua de mine.
Acum sunt in clasa a 8-a, si m-am schimbat foarte mult fata de colegi. M-am saturat sa fiu umilita si calcata in picioare. Daca cineva se ia de mine il fac de r**at.
Nu am facut niciodata nimic nimanui, dar toti se poarta urat cu mine. Cam toti cei pe care ii cunosc cred ca diferit=rau=trebuie sa moara.
Imi place sa stau singura, nu am nevoie de atentia nimanui (ba din contra, ma zbat sa ies cat mai putin in evidenta), nu alerg dupa baieti si sunt mai rece cu cei care nu imi sunt prieteni. Din cauza aste mi se spune ca sunt ciudata, emo sau nebuna.

Sunt inca la fel de timida, si inca imi place sa fiu politicoasa, dar cand cineva ma calca pe nervi nu mai tac din gura si reactionez.

Bineinteles ca nu le convine, si ameninta ca se duc la directoare, ca isi aduc prietenii la scoala sa ma ameninte... Cum adica: "ratata clasei" se ia de ei? Normal ca ma iau de ei daca nu ma lasa in pace!
Le-am zis de sute, sute de ori ca daca ma lasa in pace nu ma mai port urat, dar ei nu inteleg.

Ce naiba trebuie sa fac ca sa fiu lasata in pace?

3 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Sa-i ignori, nu le mai da importanta

| RockNbeer a răspuns:

Lasa ca mai este un an si ajungi la liceu.
Ai sa inveti cu timpul sa iti folosesti aceste calitati in vafoarea ta.

| Nezura a răspuns:

Asta, să nu te mai porţi urât, nu te coborî la mintea proştilor, stai cu prietenii adevăraţii, nu contrazice, nu întoarce vorba altuia, nu insulta, fii atentă la oră, învăţă, să numai faci pe nimeni de r***t, nu încerca să schimbi pe cineva. Oamenii nu înţeleg şi nici nu vor înţelege până nu trec şi eu prin asta. Sper că te-am ajutatwinking