| Lov3Y0U a întrebat:

Am o problema.
Am 17 și încă ma comport ca un copil cu iubita mea.
Adică ma supăr când nu îmi pune inimioara în mesaje.
Când ii zic ca o iubesc și ea îmi pune "și eu" în loc de "și eu te iubesc ".
Chestii de genul.
Când îmi spune ca nu poate vorbi, ma gândesc ca poate nu are chef de mine, dar ea de fapt nu are treaba.
Chestiile astea sunt doar în capul meu.
Îmi apar pe moment
Ea îmi reproșează ca ma comport ca un copil și chestii, dar chiar am o problema...
Trebuie sa ma ajutați, înainte sa o pierd pe propria mea prostie.
Și pe mintea mea de copil.
Am nevoie urgent de ajutor!

10 răspunsuri:
| MeimeiPinguinu a răspuns:

Buna,
Nimeni nu te poate ajuta. Cum te-am putea ajuta noi? Sa iti deschidem capul si sa iti operam creierul?
Doar tu ai puterea sa te schimbi daca doresti dar oare chiar merita?
Eu nu o vad ca pe o copilarie..Ci esti pur si simplu mult mai afectuos, mai romantic. Si iti doresti evident ca si partenerul sa fie la fel. Si eu sunt la fel. Sunt foarte dragastoasa.
Unii au nevoie si de cuvinte si expresii calduroase nu doar de gesturi.
Daca o pierzi asta e. Cand o usa se inchide alta se deschide. Daca nu e sa fie nu va fi. Daca ea te considera un copil. Sa-si caute unul mai "matur" iar tu o tanara cu inima de "copil".

| Nemessys a răspuns:

Asta tine de tine, de un anumit,, self control ", nu de noi. Daca chiar vrei sa o pastrezi in continuare langa tine, atunci controleaza-te. O sa-ti fie greu la inceput dar dupa o sa te obisnuiesti.

1. Cu ce te ajuta inimioarele alea? Chiar atat de mult va influenteaza conversatia? Daca nu iti pune inimioare, asta nu inseamna ca nu te iubeste.
2. Ce treaba are chestia asta? Mai bine sa-ti demonstreze in viata reala ca te iubeste decat prin niste mesaje. -_-
3. Face foarte bine ca-ti spune asta. Ar trebui sa fii si tu mai intelegator si sa-i dai putina libertate. Iti zic eu ca e mult mai bine sa primesti un mesaj de genul ala decat sa-ti raspunda in sitctir la mesaje.

| Superior a răspuns:

Nu e nimic de facut.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu trebuie sa te schimbi pentru nimeni! Eu cu prietenul meu ne comportam amandoi ca niste copii avand in vedere ca avem 18 ani,cand vorbim unul cu altul ne schimbam vocea facand-o de copii,ne jucam chestii gen EL: ti-am furat nasul Eu: da-mi-l inapoiii,e nasuul meuu,El : Nu,acum e nasul meu,Eu : plans de copil (stiu ca e dubios)
Si multe chestii de genu happy Ne suparam (in gluma) pentru ca el s-a asezat pe un loc in care voiam sa stau eu,sau invers.
Daca nu iti intelege manifestarile poate nu e persoana potrivita,nu trebuie sa te fortezi sa te schimbi pentru cineva cand altcineva poate iubi totul la tine.
Si eu am multe lucruri care ma deranjaza la iubitul meu,si el are multe lucruri care il deranjaza la mine. Cand alegi sa fi cu o persoana nu poti lua doar ce iti place, ei toata persoana cu calitati si defecte. Calitatile pe care le are depasesc micile lucruri care ma deranjaza in comportamentul lui happy
Daca ea vrea pe altcineva, daca cauta un alt tip de caracter degeaba incerci sa te schimbi, nici nu vei reusi, te vei si chinui si ea nici nu o sa fie multumita, asa ca nu are rost :* Sa incerci sa fi altcineva e o risipa a ceea ce esti happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Lasa fetele si joaca-te cu masinutele. Inca nu esti destul de matur.

| BlyeeetAK47 a răspuns:

Esti posesiv si copilaros, desparirea ti-e cu folos!

| BeagleLover a răspuns:

Nu stiu cum te putem ajuta, dar eu am sa incerc sa iti dau niste sfaturi.
1. Vad ca esti un tip romantic, de obicei chestia cu "Te iubesc/Si eu" se intampla invers, femeia sa se supere ca baiatul nu ii zice intreaba fraza (suna ciudat). Deci aici te inteleg, te simti cumva jignit. Si eu sunt o fire afectuasa, romantica, si daca as avea un iubit si nu si-ar exprima sentimentele fata de mine, pe scurt daca ar fi nepasator, sincer i-as da papucii. Adica eu te iubesc, as face orice pentru tine si nu poti zice nici 2-3 cuvinte? Hai ca am vorbit cam mult big grin
2. Poate pe moment chiar nu poate vorbi sau intr-adevar, nu are chef de tine. Aici nu pot sa te ajut. Spune-mi te rog: cand sunteti impreuna, va tineti de mana ca 2 porumbei (chestii de genu) sau te evita, sta pe telefon, nu ii prea pasa de tine? Asta conteaza. Daca atunci cand sunteti doar voi 2 si va iubiti, va sarutati, va tineti de mana ca doi indragostiti, atunci problema e la tine: nu ai incredere in ea. Ea te iubeste dar pe moment chiar nu poate vorbi. Dar daca e invers... nu ai nicio vina, mai bine ai cauta pe altcineva.

Sper ca te-am ajutat. Nu uita sa imi raspunzi la intrebare!

Pa, pa.

| SpecialK47 a răspuns:

În primul rând renunță la acest comportament. Nu fi atât de posesiv. Încercă să te abți să te mai superi din orice, pentru ea. Mușca-ți limba înainte să spui ceva de genul acela. În rest nu știu, doar gândește-te că faci asta ca să nu o pierz. Nu știu cum aș putea să te ajut mai mult.

| Ionutc3 a răspuns:

Incetati cu raspunsurile astea stupide, nu mai raspundeti daca aveti de gand sa il faceti sa se simta prost, daca el a postat aici ar trebui sa-l ajutam cumva. Deci prietene, uite cum sta treaba nu te comporti ca un copil, o iubesti doar si apare frica de a nu o pierde ceea ce inseamna,, gelozie" vrei multa afectiune din partea ei, si ea daca itu zice chestia asta ca te comporti ca un copil ar trebui sa se gandeasca mai bine, cine te place te place asa cum esti si nu sta din motiv ca asa e la moda, ca nah cum se cred unii, deci stai fara grija, si eu sunt o fire mai rasfatata si vreau multa afectiune din partea persoanei iubite. Sper ca te-am ajutat, nu uita ce am zis cine te place, te place asa cum esti, cu defete, bune, rele tot te place, asta inseamna sa iubesti! Succes!

| LoLoPardus a răspuns:

Fii mai serios omule, gandeste-te ca daca o bati la cap cu : "de ce nu mi-ai dat inima?" sigur o s-o pierzi, ea ar trebui sa fie cea care pune intrebarea asta...