| CristiB93 a întrebat:

Salutare. Eu sunt introvertit si cineva mi-a spus ca ar trebui sa imi caut femei introvertite daca vreau sa reusesc sa imi fac o relatie. Intrebarea mea este,cum recunosc o femeie introvertita pe strada,la magazin,la munca sau in orice loc public, prin ce se deosebesc ele de extrovertite la felul cum se imbraca sau la gesturi sau comportament in public?

13 răspunsuri:
| Mosotti a răspuns:

Recunosti simplu ca te sti pe tine cum esti, trebuie sa recunosti persoana dupa comportamentul pe care-l ai tu, mai retrasa si asa mai departe.

| Celcestietot a răspuns:

Pai nu ai cum, pentru ca nu stie nimeni ca exista!

Glumeam...

Oricum, femeile introvertite sunt cele mai retrase fata de restul grupului lor sau ca sa iti dai seama care sunt, iti analizezi propriul comportament, pur si simplu!

| CristiB93 explică (pentru Celcestietot):

Stiu asta, dar citeste mai bine intrebarea. Eu voiam idei mai concrete care sa ma ajute sa recunosc mai usor. E greu sa ma analizez pe mine apoi sa imi dau seama la femei deoarece eu sunt barbat, imi dau seama mai usor la babati, femeile se comporta diferit de barbati.Ca exemplu, spune-mi o diferenta dintre o intr-o si o extro atunci cand sunt la o petrecere?

| Celcestietot a răspuns (pentru CristiB93):

,,Ca exemplu, spune-mi o diferenta dintre o intr-o si o extro atunci cand sunt la o petrecere?'' -> cele mai extro vorbesc mai mult, cele mai intr-o mai putin la o petrecere.

| Furnicuta000 a răspuns:

Stii cum se spune, extremele se atrag. Cred ca cel mai bine se inteleg 2 persoane diferite din punctul asta de vedere.

| CristiB93 explică (pentru Furnicuta000):

Nu in cazul acesta, poate alte extreme.

| Panamax a răspuns:

Cumpara de la farmacie tester IntrovertPlus. Supozitoare.

| CiupercuțulCrăcănat a răspuns:

Ia-ti o gonflabila de la sex shop. Sunt de-a dreptul introvertite, nu vorbesc mai deloc.

| Andra9pk a răspuns:

Eu cred ca iti trebuie opusul tau, asa, doi introvertiti ce iese? Ia vreunul initiativa? Parerea mea e ca iti trebuie o persoana care sa te faca sa nu mai fii asa..nu sa fie ea la fel ca tine.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Andra9pk):

De ce sa nu mai fie asa? Sper ca nu confunzi a fi introvertit cu a fi timid. E o diferenta mare. A fi introvertit nu e deloc ceva rau, a fi timid e.

| CristiB93 explică (pentru Andra9pk):

Andra draga mai ai multe de invatat, a fi introvertit nu e ceva rau, e ceva cu care te nasti si nu poti schimba, doar te poti preface, dar nu te vei simtii bine facand asta. Raspunde strict la intrebare daca stii, daca nu atunci las-o asa.

| Mosotti a răspuns (pentru Andra9pk):

Ce sa faca opusul lui? Niciodata nu il va intelege, se va mira mereu de cum este. Trebuie cineva ca el ca sa il inteleaga si sa stie cum sa-l ia. Sau trebuie sa scape el de introvertire, dar asta e mai greu. Si oricum prieteniile intre introvertiti sunt mai adanci, mai de calitate daca apuca sa fie facute, pentru ca nu se deschid acele persoane daca nu prind mare incredere in celalalt. Dar sa dea si de opusul sa vedem. Insa dupa cum zice, nu ii iese chestia asta, altfel nu mai intreba asta aici.
Sau poate ca una opusul lui sa-l placa mult si atunci va vrea sa faca relatie cu el asa cum este, dar asta depinde f mult cum arata.

| Mihai_Baiatu_1999 a răspuns:

Salut. Cred ca stiu unde ai aflat aceasta informatie. cred ca eu iti pot da un raspuns bun. Acolo s-a specificat ca poti avea o relatie cu femeile introvertite dar si cu cele ambiverte. In caz ca nu stii, femeile ambiverte sunt undeva la mijloc, adica intre extraverte si cele intraverte... intrebarea era alta si raspunsul de asemenea. Tu poti recunoaste femeile ambiverte prin faptul ca sunt mai linistite decat cele extraverte, iti raspund sec si cateodata ai impresia ca sunt plictisite. Cam asa sta treaba si la femei extraverte dar sa stii ca femeile introvertite sunt genul de femei carora le castigi increderea mai greu dar sa fii sigur ca o data ce au pus ochii pe tine nu te vor lasa, pentru ca stiu sa selecteze.
In rest, multa bafta frate!