| Stefanopol a întrebat:

Am mare nevoie de ajutorul vostru. acum. sunt intr-o relatie cu o fata, X, dar. imi place si de fata Y, si ei ii place de mine. trebuie sa aleg o fata, Y se considera ca o amanta, iar X nu stie de existenta lui Y... Sunt intr-o relatie cu X din vara, si ne-am inteles bine, stiti voi, saruturi..si toate cele, ea este in clasa a 9a iar eu a 11-a. Fata Y este in acceasi clasa cu mine. eram foarte buni pana am ajuns la concluzia ca ne placem unul e celalalt... Trebuie sa aleg, si vreau macar un pont. Ce as putea face in situatia asta?

Răspuns Câştigător
| NoName0x0 a răspuns:

Pai raspunsul se gaseste in interiorul tau! Foloseste.ti creierul si greseste sau "castiga" pe propria raspundere fiindca noi s.ar putea sa avem opinii poate nefavorabile pentru tine! In primul rand gandeste.te cat ti sau daca o mai iubesti pe fata X. Observa.le caracterul. Cu care te potrivesti mai mult, din punctul tau de vedere? Oricum, eu as fi de parere sa ramai cu fata X, nu de alta dar imi cam displac relatiile intre colegi. Dupa va despartiti si vei fi nevoit sa o mai vezi. ba chiar in diferite ipostaze si nu va fi comod pentru niciunul in cazul unei despartiri! Bafta! :*

7 răspunsuri:
| SkyPilot a răspuns:

O alegi pe cea care iti place mai mult, care e problema? Sau poti sa le pastrezi pe amandoua daca reusesti sa nu afle una de alta.

| Stefanopol explică (pentru SkyPilot):

Doar Y stie de X, si nu pot alege.pur si simplu. nu vreau sa o fac pe cealalta sa sufere si viceversa.

| SkyPilot a răspuns (pentru Stefanopol):

As avea o preferinta pentru Y. Ea va sti ca ai ales-o pe ea si poate ca va aprecia acest lucru. Faptul ca e la tine in clasa are si bune si rele. Partea cea mai buna e ca este "la indemana". Iesiti de la ore, o conduci acasa, va plimbati in parc, mergeti undeva.
La varsta voastra relatiile nu tin mult. Fetele mai tinere sunt mai putin stabile in sentimente, ai mi multe sanse ca X sa se plictiseasca.
Nu ai de ales, una din ele o sa sufere. Probabil ca si tu. O despartire nu e niciodata usoara. Dca o alegi pe Y, vorbeste cu ea inainte. Spune-i ce ai de gand si fii sigur ca asta vrea si ea.

| grab a răspuns:

Daca te pasioneaza mai mult Y alege-o pe ea. daca inca mai simti ceva intens pentru X alege sa ramai cu ea in continuare.

| NoName0x0 a răspuns:

Mersii de fundita!

| Stefanopol explică:

Eram prieteni foarte buni * (..eram foarte buni. )