| arenavietii a întrebat:

Secretul fericirii in cuplu este: comunicarea?

Răspuns Câştigător
| Razvan a răspuns:

Comunicarea ia aurul, iubirea ia argintul si completarea ia bronzulbig grin

14 răspunsuri:
PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Si, dar sincera, constructiva, si cu toate celelalte: afectiune, respect, toleranta, respectarea unor opinii politice, etc, etc, etc.

constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Si comunicarea. Dar mai este nevoie de multa dragoste, incredere in partener, loialitate, respect reciproc, sinceritate, fidelitate, etc.

| EUSIATIT a răspuns:

Cea mai importanta comunicarea si increderea. exclus [minciuna]

| Linda a răspuns:

Onestitatea, altruismul, echilibru intre ce da fiecare pentru ca celalalt sa se simta iubit si desigur mai ales pentru femei este importanta comunicarea.

| Artemiss a răspuns:

Comunicarea, sinceritatea si respectul.

| tereza a răspuns:

Nu e vorba de un secret. In orice tip de relatie este importanta comunicarea dar cel mai important este sa fii tu. Sa fii deschis si intelegator.

| cretzufinish a răspuns:

Foarte importanta...ca in cazul unor neintelegeri nu vine vecinul sa va rezolve problemelewinking bineinteles pe langa toate celelalte: respect, dragoste...

| unicka a răspuns:

Comunicarea ocupa locul intai urmat de respect si intelegere

| fsdfdsfdsf a răspuns:

Si increderea! Sinceritatea.

| Psycho a răspuns:

Si nu numai...

| 3l3na a răspuns:

Poate fi si comunicarea dar indinspensabila este iubi
rea

| marcelan25 a răspuns:

Din propie experienta, iti spun ca este importanta comunicarea, dar si increderea, sinceritatea, fidelitatea si respectul au si ele un aspect foarte inteles intr-o relatie fericita.

| alice_3938 a răspuns:

Hi, este, dar o partida buna de sex dupa orice cearta rezolva multewinking pupici

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sexul!