| anonim_4396 a întrebat:

Sotul meu e suparat. ce pot face sa ii treaca supararea si sa aflu de ce e suparat

15 răspunsuri:
| gigiro a răspuns:

Sexul tare ti-a dat sfaturi foarte bune, numai ca ei pun problema tot din punctul lor de vedere. Ei nu stiu ce le trece femeilor prin minte in astfel de situatii...In primul rand, s-ar putea sa aiba mari probleme la serviciu (poate e chiar somer ) si nu stie cum sa-ti aduca vestea. Poate a aflat de la vreun binevoitor (oare ) lucruri care il fac sa se indoiasca de tine, sau, cel mai rau dintre toate. are pe cineva. Ar mai fi ceva, unii barbati, cand sunt bolnavi, ascund lucrul acesta. Daca nu poti fi diplomata, asculta-i pe baieti.

Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Comunicarea deschisă şi cu tactică, calm poate aduce un rezultat optim.
Succes.
Pa, pa.

cristacheceliute
| cristacheceliute a răspuns:

Problema reala nu e ca e suparat acum, ci ca nu impartaseste cu tine. Nu stiu cum e situatia intre voi, insa ar trebui sa astepti sa ii treaca, sa il lasi sa se vindece singur daca refuza ajutorul tau, dar dupa aceea sa va rezolvati problemele de comunicare si abordarea. Odata casatoriti, teoretic cel putin ar trebui sa impartiti si vestile proaste. Daca nu vrea, inseamna ca ceva l-a indepartat de tine, voi trebuie sa stiti.

soothe
| soothe a răspuns:

Ce mi-ar place sa mi se intampla cand sunt suparat este sa fiu asteptat la masa; eventual sa fie si o sticla de vin vechi pe masa (si din 2004 e bun). Vorbim de una de alta. si daca la un moment dat mi se spune:"... sa stii ca oricare ar fi motivul pentru care esti suparat, sunt aici pentru tine. Daca vrei spune, poate impreuna e mai usor. Ce zici?"
Incearca, nu ai nimic de pierdut, iar banii dati pe sticla de vin sunt bani castigati, nu pierduti. Important este sa crezi ceea ce spui si sa fie asa cum spui.
Sarut mana si la buna vedere!

| Hombre a răspuns:

Probail o problema care o tine doar pentru el sa nu te afecteze si pe tine.@soothe iti da o idee buna, ce mai stai? Ma bucur sa iasa cu bine.

| anachida a răspuns:

Salut! In mod sigur l-a deranjat ceva foarte tare! Sau de regula e un sot ...mai finut si nu vrea sa iti spuna ce il deranjeaza la tine...
Eu zic ca sa insisti...ai sa reusesti sa afli ce l-a deranjat la tine! Oare aveti probleme cu comunicarea? O seara buna! pa, pa!

| Smarandica a răspuns:

Fa-i ceva bun de mancare tongue

| ////////////// a răspuns:

Fii cit mai dulce cu el, iubestel. mingiel, fa o cina romantica, un cadou, moaiei inima aia de piatra si ado inapoi la viata fa-o sa simta ca traieste cu adevarat, nu ezita fa ceva.

| misiik a răspuns:

In zilele noastre, te superi din orce dar depinde si de caracterul omului si cum accepta situatia. In primul rand e bine sa va spuneti ofurile undeva intr-un loc linistit, si sa analizati astfel incat sa le rezolvati metodic, cu calm, rabdare.

| GiovannyGrandiossu a răspuns:

1. Are o problema pe care vrea sa o rezolve singur si nu poate.
2. Crede ca nu are suficienti bani (boala barbateasca)
3. A dat de cazinouri
4. Il nemultumesti cu ceva; Lista e mare, asa ca trage-l de limba.

| lorenutza55 a răspuns:

Pai ori il lasi sa se mai linisteasca si dupa aia vb cu el. ori il provoci la o discutie. sa iti zic ce are. poate il poti ajuta cumva...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Daca e foarte suparat de ce nu incerci sa-l lasi sa se linisteasca si apoi sa vorbesti cu el?
Daca il presezi probabil se va supara mai tare.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Sa numai ii oferi, ceea ce isi doreste cel mai multhappy
Incearca sa faci asawinking, va da rezultat de intoarceretongue

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Prefate ca nu ai sesizat. Comporta-te normal si va veni singur sa se lamenteze.Barbati sunt niste copiii, cer atentie.Nu cred ca trebuie sa te stresezi. Daca era ceva important iti spunea.

| joyride a răspuns:

Enerveaza-l si mai tare. O sa-ti reproseze toate neajunsurile din ultimii ani!winking