| DiamanteleSeSparg a întrebat:

Intr-o relatie conteaza frumusetea adica de exemplu daca fata este frumoasa si baiatul nu e chiar atat de perfect conteaza asta?

Răspuns Câştigător
| moriordie a răspuns:

Nu. (daca e o relatie serioasa) conteaza daca cei doi se inteleg bine, daca se sustin la bine si la greu, daca se simt comod unul in compania celuilalt etc.

7 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

Pentru barfitori da
Uita-te mai la aia, sta cu ala frumos, singur se culca cu el
Uita-te la ala ce urat e si ea e printesa
Oameni care n-au viata personalawinking
Pentru cei doi insa nu ar trebuie sa fie nicio problemawinking

| Hmmmm a răspuns:

Aspectul conteaza in orice, nu numai intr-o relatie.
inainte de a incepe o relatie cu cineva trebuie sa placi pe cineva.primul lucru care apare nu este placutul ci atractia fata de acea persoana.nu poti fi atrasa de o persoana daca ea nu are un aspect fizic placut, daca nu iti place cum arata.intelegi? aspectul fizic este cel care te face sa zici "as vrea sa o cunosc", as vrea sa merg mai departe.sunt prea putine cazurile in care aspectul fizic conteaza prea putin.
important nu este ca cel de langa tine sa fie frumos, important este sa iti placa tie si sa nu iti fie tie rusine sa iesi cu el pe strada.atat conteaza aspectul fizic intr-o relatie.
da! cred cu tarie ca personalitatea, caracterul, comportamentul, modul de a gandi al unei persoane conteaza mult mai mult decat aspectul fizic atunci cand e vorba de o relatie serioasa.

| ionika17 a răspuns:

Eu zic ca nu. Daca dragostea se simte mai conteaza?! eu nu cred.Si pana la urma nu trebuie sa te uiti la frumustea fizica asa de mult. Cea sufleteasca e mai importanta. Daca e frumos si prost ce sa faci cu elwinking

| Yang a răspuns:

Frumusetea nu inseamna perfectiune.Si cum incep relatiile? Aspectul exterior este primul lucru care il vezi, prima impresie in principiu atunci conteaza aspectul exterior sau o anumita parte. Dar intr-o relatie nu conteaza numai asta, nu e asta baza pe care se construieste o relatie nici ceea ce o tine in picioare.Aspectul bineinteles ingrijit place tuturor dar extravaganta, perfectiunea tot ceea ce isi doresc fetele si nu numai in ziua de azi nu este lucrul cel mai importat sa zicem 10% poate conteaza pentru unii iar pentru altii deloc.

| Twatwaffle a răspuns:

Pai daca relatia e una serioasa nu ar trebui sa conteze, daca tu il placi nu conteaza ce spun altiihappy

| Bittersweet_8364 a răspuns:

Atata timp cat tie iti place nu trebuie sa te intereseze daca ceilalti il vad sau nu frumos si perfect.Il vezi tu asa si este suficient.Si sa stii tu ca nimeni nu este perfect.

| Leiandra a răspuns:

Nu, important e sa se simta bine impreuna, sa se iubeasca...adevarata frumusete e cea interioara.