| roccomato a întrebat:

Spuneti-mi si mie ce asi putea face sa nu ma mai gandesc la trecut, am avut o viata grea cu multe probleme fiind mintita de sotu meu mai tot timpu nu m-ai am incredere in oameni, cred ca sunt mintita permanent. cum pot scapa de obsesia asta? ma doboara trecutu. am fost si sunt o mama exceptionala pentru copilu meu si sunt pentru ca il iubesc nespus de mult, dar cand am plecat in strainatate nu am avut cum sa o iau cu mine i-mi trebuia semnatura sotului. nu stiu ma simt vinovata ca a ramas acolo si eu sunt aici, as vrea sa o am langa mine dar nu stiu cum sa fac. nu ma pot concentra la nimic ca gandul imi este doar la ea, m-asi intoarce in tara dar nu am ce sa ii ofer nu munca e maricica are 11 ani imi trebuie bani, dar sa locuiesc cu sotu in casa me frica de el ca e foarte agresiv cand e beat si cum el consuma alcol, nu stiu as vrea o parere de avoastra. voi ce a-ti face daca ati fi in aceeasi situatie?

Răspuns Câştigător
| angella1972 a răspuns:

Depresia ta se datoreaza dorului de copilul tau.strange ceva bani, revino in tara, divorteaza si ia-ti copilul in mod legal. fa asta cat mai repede posibil, fata ta are nevoie de mama ei, de dragoste, de intelegere si nu de un tata alcoolic.concentreaza-te pe ce ai de facut si nu te mai gandi la trecut, nu te ajuta cu nimic.gandeste-te cum vei trai fericita alaturi de fiica ta, cum o vei tine de manuta cand va veti intalni, ce daruri frumoase o sa-i aduca mos craciun, si mai ales, roaga-te la dumnezeu sa-ti apropie aceasta zi, si pana atunci sa-ti dea putere.

5 răspunsuri:
lolita
| lolita a răspuns:

Eu m-as desparti de sot si as incerca sa-i ioau copilul, tinand cont ca este agresiv cand bea, crezi ca nu poate lovi copilul, sau maltrata? poate exagerez, doar tu stii cum se comporta cu ea.

| gabitza05 a răspuns:

Buna!

Eu te sfatuiesc sa strangi bani si sa te intorci in tara ...iti cauti de lucru si sa stai cu fetita la o ruda pana veti avea o casa a voastra...asta daca vrei sa divortezi.Si nu uita ca la varsta care o are fiica ta ...are mare nevoie de mama ei.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca as fi in situatia ta as sta langa copilul meu, mi-as cauta de lucru in Romania, m-as muta cu chirie, pe sot l-as reclama la politie si as divorta.Eu nu am copii dar sunt convinsa ca atunci cand ii voi avea, voi face tot posibilul sa-i am langa mine si sa-i educ asa cum cred eu de cuviinta.Nu mi-as lasa copilul pe mana nimanui.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca tie iti este frica sa locuiesti cu sotul, fetita ta de 11 ani, cum poate locui? Divorteaza si i-ati fetita din acea atmosfera! Are nevoie de tine, de mama. Nimeni nu te poate inlocui, ii trebuie dragoste, alinare, iubire, este varsta cand isi pune intrebari de tot felul, cand se descopera, are nevoie de sfaturi, n-o lasa singura. Vino in tara sau ia-o acolo, numai n-o lasa si asta cat mai repede, sa nu-ti para rau mai tarziu.

| Alin_2237 a răspuns:

Divorteaza mai repede si ia copilul in stainatate