| Dolcegirl_8124 a întrebat:

Buna TPU.
Am o situatie cam jenanta.
Am mustata si am 13 ani jumate.
Imi e rusine sa ii spun mamei, mai ales ca e in Spania si eu stau cu bunica.
Am incercat sa ajung de multe ori la acest subiect, dar a spus ca nu se vede si altele.chatterbox
Nu are deloc dreptate, se vede chiar f rau.
Stiti cumva cum pot sa o conving sa ma lase sa o dau jos?
P. s: Mama vine de Craciun si a zis ca ma duce la un salon sa ma pensez, ce ar trebui sa-i spun sa o conving sa ma faca si la mustata?:-s

7 răspunsuri:
| DeeaLove4 a răspuns:

Buna:*>big grin

| DeeaLove4 a răspuns:

Buna:*
Eu zic sa iei un big si sa o dai jos:*
Fara spuma sau cu cum preferi.
este cam jenant pentru o fata nu mi`o lua in nume de rausad
Este bine sa ti`o dai jos.
Bunica ta fiind batrana este normal sa candeasca asabig grin
Cat despre mama ta discuta pers cu ea se rezolva ai sa vezi:*:*:*:

Succes:*

| ignore a răspuns:

Dahappy

| PoUfOuLeTe a răspuns:

Buna! Daca tu crezi ca se vede atunci du-te la un salon cu incredere(nu costa mult) si te va face cu benzi(doare putin) insa dupa te poti face tu acasa cu benzi de unica folosinta(2 lei ceva de genu).SA NU FACI PROSTIA SA TE FACI CU LAMA SAU CU CREMA.IA banda sau fa-te cu penseata

| bloodyv a răspuns:

E hormonal. Pune mana pe big si spuma de ras, si se rezolva, problema e ca trebuie sa faci asta o data la 2 zile dupa un timp si probabil o sa te deranjeze.Nu e nici o problema deocamdata, avand in vedere ca ai 13 ani, dupa 15-16 o sa fie mai aiurea.O alta varianta e chirurgicala sau tratament hormonal si este mai dificil.

| ciprian_3266 a răspuns:

Eu as zice sa nu dai cu lama pe fata. o sa iti creasca parul mai rau.
Totusi daca as fi in locul tau si ai mei ar fi plecati as scapa de mustata cu ajutorul pensetei. Astfel nu iti va creste parul mai des, pana vin ai tai acasa o sa creasca iar si tu o sa fi multumit.
p.s Ai grija cu pensatul, poate dura ceva timp.

| Dolcegirl_8124 explică:

Bloody, sunt fataphbbbbt