| Veve28 a întrebat:

Sunt in proces de divort, am un copil minor si o garsoniera dobandita in timpul casatoriei. Vreau sa stiu cam cat imi revine din bunuri si casa daca copilul ramane la mine... E posibil sa raman cu copilul in strada?!

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

La partaj o sa primesti jumatate din bunurile dobandite pe perioada casatoriei. Daca minorul ramane cu tine de regula se atribuie si locuinta si va trebui sa-l despagubesti pe fostul sot, cu valoarea stabilita de instanta, daca nu va intelegeti.

2 răspunsuri:
| grab a răspuns:

Daca tu esti nevinovata ramai si mai ai si venituri sunt slabe sanse sa ramai in strada.

Da-mi un prv si iti ofer asistenta verbala pe gratis pe toata perioada divortului.

Succes!

| eurynomus a răspuns:

Daca ramai cu copilul ramai si cu garsoniera si nu trebuie sa dai nici un ban sotzului