| Shaniquablackgirlro2005 a întrebat:

Sunt nebuna daca spun durerea ca bunicul din partea tatal e satana? Ma ura pentru ca eram de rasa neagra si il certa pe tata ca nu a ales o romana. Ma facea curva mica cand eram mica nu ma suporta ma tragea de urechi, e suparat pe tata. Tata e bun, m-a crescut pana la 18 ani, am ramas cu trauma aproape ca mi-a spart creier cu matura. El crede ça negrii sunt sclavi, e mai rau decat Hitler. Uneori se preface bland la telefon cand vorbeste tata. Tati e bun Un om bun. Am oprit vizitele cu el de multi ani, avea o potaie urata care m-a muscat.

Răspuns Câştigător
| blairelovesmusic a răspuns:

Nu, nu esti nebuna daca zici asta. Multi oameni traiesc cu traume pe care nu le pot uita, raman cu ele toata viata, din pacate. Imi pare rau pentru tine. Si eu am persoane pe care le urasc din tot sufletul, care m-au traumatizat si îi insult mai rau de atat (îi înjur in gand). Daca as mai intalni acele persoane, cel mai probabil le-as lua la bataie laughing

5 răspunsuri:
| MarianWLF a răspuns:

Daca ti-a facut asa mult rau nu imi mai indrepta atentia catre el, ai trecut de 18 ani poti munci fara sa mai depinzi de nimeni.

| Violleta2022 a răspuns:

Hai, du-te si te culca ca nu te afecteaza ce spun unii si altii, tu ai viata ta, deci nu mai placa urechea la comentariile altora.

| dullcat a răspuns:

Psihologul iti va spune de ce anume suferi.Cat timp esti eleva nu trebuie sa platesti nimic.

| GabiDumitrescu a răspuns:

Nebuna nu, dar incearca sa mai sintetizezi ideile, ca nu am inteles mare lucru, din pacate...

| norisorulpufos a răspuns:

Mama ta e din Africa?