| anonim_4396 a întrebat:

Tata iarasi joaca jocuri de noroc ^_^. Oare ar trebui sa ii spun lui maica-mea sau pur si simplu sa tac? Prima oara cand mama a aflat, tot eu i-am spus, iar tata s-a suparat si m-a injurat foarte, foarte urat. Atunci tata i-a cerut iertare mamei, promisiuni de astea banale, ca nu mai joaca. Baliverne. Iar mama cum e cam prostuta la de astea, l-a crezut. Acum chiar nu stiu ce sa mai fac...

Răspuns Câştigător
| Drăghici_George_1996 a răspuns:

Asta cu jocurile de noroc e un viciu nasol si sunt de parere ca ar trebui sa ii spui mamei tale ce se intampla. S-ar putea ajunge intr-o situatie delicata, depinde cat de impatimit e tactu'. Zii mamei tale ca nu a aflat de la tine ca sa nu te injure iar.
Acum eu sper 2 lucruri:
Ca te-am ajutat si ca o sa se lase tactu' de prostia asta cu jocurile de noroc.

| doreal a răspuns (pentru Drăghici_George_1996):

Cred ca am sa ii spun... Faza e ca nu se lasa nici cum. A facut puscarie pentru chestia asta si tot joaca. -_- Nu se gandeste deloc la mine. Parca inca e un adolescent de 16-17 ani, in loc de 50.

4 răspunsuri:
| 116111 TelefonulCopilului a răspuns:

Buna,

Hai sa stam de vorba. Vrem sa te ajutam sa-ti fie mai bine.
Poti primi ajutor specializat in mod gratuit.
Asociatia Telefonul Copilului poate fi partenerul tau de discutii sau poate fi prietenul tau atunci cand te confrunti cu o problema. Confidentialitatea este cuvantul cheie in relatia ta cu serviciul Telefonul Copilului, oferit de organizatia noastra.
Apelul catre 116 111 este gratuit din retelele Telekom, de luni pana duminica, in intervalul orar 08.00 – 00.00. Mai multe poti afla si la: http://www.telefonulcopilului.ro/intrebari-frecvente
Pentru ca problemele cu care te confrunti reprezinta subiecte delicate si te-ai putea simti in largul tau mai degraba in mediul online, te indrumam sa ne transmiti mesajul tau la telefonulcopilului@telefonulcopilului.ro

Asteptam sa te ajutam!

| Bica_Madalina_1993 a răspuns:

Buna, bine ar fi sa-i spui mamei tale, iar mama ta sa il faca sa inteleaga ca voi sunteti mai importanti decat jocurile de noroc... Sa-l puna oarecum sa aleaga intre voi, poate asa isi da seama ca nu e bine ce face.

| KaslerAlexandra1993 a răspuns:

Ar trebui sa ii spui mamei tale ce se intampla... poate rezolva! Si mama ta ii spune ca niste prietene l-au vazut! Sau ai putea tu sa ii spui ca nu iti place si ca ai nevoie de un tata bun!