| reba a întrebat:

Totul a inceput in urma cu o saptamana cand am venit la verisoara mea in alt oras, in vacanta unde am cunoscut doi tipi draguti. Am inceput o relatie cu unul din ei, apoi dupa cateva zile l-am cunoscut si pe cel de-al doilea, m-am indragostit la prima vedere si era reciproc sentimentul asa ca mi-am dorit sa incep o relatie cu acesta, dar la inceput nu am stiut cum sa ii spun primului, deoarece ei sunt prieteni. Intr-un final mi-am facut curaj si i-am spus, a zis ca nu il intereseaza, dar se vedea gelozia pe fata sa, dupa asta m-am bagat cu cel de-al doilea, acum sunt fericita cu el, dar nu pentru mult timp pentru ca trebuie sa plec acasa, in acelasi timp ma simt prost pentru ca s-a incheiat aiurea cu primul, acum acesta nu ma mai baga in seama, as vrea sa pot face ceva in privinta asta. Ma puti ajuta cu un sfat?

7 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Buna!
Cum a zis si @lovepink, spune-i ca-ti pare rau si ca ai vrea sa ramaneti prieteni. Sunt sigura ca si el a fost macar o data in viata indragostit, si ca ar putea intelege. In legatura cu cel de al 2-lea, ati putea tine o relatie la distanta. Stiu ca e greu, dar daca chiar va iubiti, nu crezi c-ar merita? Trebuie in primul rand sa inveti sa ai incredere in el ca lucrurile sa mearga.
Succes!

| doc69 a răspuns:

Simte-te bine.o sa cunosti o multime de alti tipi, pana ajungi tu la concluzia ca nu ai aer daca nu stai cu respectivul.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vorbeste cu primul si spune-i ca iti pare rau pentru tot ce s-a intamplat, si ca, pur si simplu, nu ti-ai putut controla sentimentele. Intreaba-l daca puteti ramane amici. Spune-i ca tu consideri ca e un tip dragut, de treaba, dar ca tu nu erai potrivita pentru el si ca daca ati mai fi continuat relatie, ati fi suferit amandoi...
Bafta!kiss

| IgoToHellForThis a răspuns:

Felicitari esti o curva in devenire!

| siminutza14 a răspuns (pentru IgoToHellForThis):

Bravo bravo bravo

| Anemona2020 a răspuns (pentru IgoToHellForThis):

Daca i-a placut de 2 tipi nu inseamna ca e curva mai alegeti cuvintele

| Eshx a răspuns:

Relatia cu al doilea tip nu e obligatoriu sa se termine doar pentru ca tu trebuie sa pleci acasa, mai ales daca spui ca esti fericita cu el... puteti continua o relatie la distanta(desi e destul de greu uneori)...cat despre primul poate ca ar trebui sa vorbesti deschis cu el, spune`i ca iti pare rau si ca nu ai cum sa iti controlezi sentimentele..in plus daca tipul chiar te place, intr-un final poate o sa fie si el fericit pentru tine! happy