| anonim_4396 a întrebat:

Daca Adam si Eva au fost primii oameni de pe Pamant si urmasii lor au fost initial Cain si Abel ( ucis de frasu ) de unde pana unde a avut Cain copii cu x nevasta? Aia de unde a mai aparut?

Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
13 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| Mădă0611 a răspuns:

Relatii incestuoase. La aceeasi intrebare cineva a zis ca n-are cum ca din astfel de relatii ies copii "handi" :)) Poate toti suntem handi, doar ca nu stim, http://imgur.com/5Mv9x

| Dorugar a răspuns:

Poi probabil ca a fost de vina cineva de pe lumea aialalta, adica din satul vecin!

| GGL a răspuns:

Raspuns religios: crede si nu cerceta;
raspuns evolutionist: nu au fost ei singurii de pe pamant;
respuns mixt; nevasta-sa a fost o maimuta( confirma si faza cu adam si eva, dar si faptul ca ne tragem din maimutelaughing )
alege unul din raspunsurile de mai sus

| anonim_4396 explică (pentru GGL):

Imi dai si 3 raspunsuri cum au aparut oamenii thinking laughing

| GGL a răspuns (pentru anonim_4396):

O sa incerc(pe acelasi model)
1.au cazut din cer(izgoniti desigur)
2.au evoluat din mamiferele mici(prin mai multe etape) ce au supravietuit cataclismului ce a ucis dinozaurii)
3.au cazut din cer si au ucis dinozaurii, apoi unii dintre oameni s-au adaptat la noul mediu transformandu-se in maimute, ceilalti doi au avut un copil pe nume Cain si unul pe nume Abel

| anonim_4396 explică (pentru GGL):

Genial laughing desi aia cu evoluatul din maimute e trasa de par chiar daca ele pot imita omul pentru ca au degetele nelipite ( alt termen mai inteligent si greu de pronuntat nu gasesc laughing ).

| Mădă0611 a răspuns (pentru anonim_4396):

Păi şi maimuţa a evoluat din ceva. Evoluţie = adaptare (acomodare a organismelor, a simțurilor etc. la mediul înconjurător).

| titi14 a răspuns:

Buna! Da-mi voie sa te luminez.Eu am aflat de la profesoara mea de religie ca Cain si Abel nu au fost singurii lor copii.eu au avut mult mai multi copii dar ei nu sunt mentionati in biblie.Cain a putut sa faca copii cu una din surorile lui si sa se se casatoreasca cu ea pentru ca Dumnezeu i-a dat voie sa se casatoreasca cu rudele sale pana in al-7-lea neam pentru a se inmulti omenirea

| anonim_4396 explică (pentru titi14):

Asa am citit, ca aia au fost primii. Si daca fac copii cu fratele/sora nu ajung copii aia sa aiba malformatii? S-au aici intervine divinitatea si basmele ca daca primeste binecuvantarea e ok straight face?