| NumeUtilizator10000 a întrebat:

TPU, ajutor, mama mea ma cearta doar pentru ca nu gasesc un pantalon sau o bluzita, eu nu am timp sa le caut, si era o caldura la mine in casa de muream, iar aerul trebuia platit. In frig sau conditii normale nu se intampla deloc asta, doar la caldura mare. Ce sa fac cu mama mea, nici macar nu-mi localizeaza unde-s hainele, si imi tranteste totul pe jos, chiar si paharul meu, eu dau degeaba 1 milion de lei ca mama mea imi sparge totul. Si...se supara pe mine doar pentru ca nu am forta, dar eu pot ridica 20 kg maxim. Ce sa fac cu mama mea? Chiar si la plaja nu ma mai lasa in apa, pentru ca m-am dus prea departe, dar eram cam pe la buric. Ajutati-ma va rog.

10 răspunsuri:
| Otto19 a răspuns:

Este genul de mama protectiva la extrem, asa am avut si eu iti sugerez sa ii arati ca ai crescut, si incearca sa fi mai dragut cu ea apreciaza sau o sa zica ca o iei la misto, iti sugerez sa nu ridici tounul, stie sa te puna la punct, sfatul meu e sa o accepti asa cum e mama ta fi mai libertin, nu depinzi de ea mereu

| AnoAnonima0 a răspuns:

Încearcă să îi ascunzi și tu hainele iar când va veni momentul să le caute să nu le găsească.Si ghici ce? O sa te întrebe pe tine unde sunt iar tu poți să îi zici unde ți le-ai pus pe un ton mai ridicat putin.In legătură cu plaja încearcă să nu o bagi in seama sau explica-i că nu faci nimic rău și totul o sa fie bine.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ascultati mama copile. nu iti vrea raul

| Freya1 a răspuns:

Depinde ca varsta ai tu.Si depinde de ce ai facut pana acum in viata asta poate ai gresit sau are frica in legatura cu ceva incearca sa vorbesti cu ea frumos si sa o intrebi ce s-a intamplat si cum ati putea sa va inpartiti sarcinile

| Adhaara a răspuns:

Faggot

| Bondarel99 a răspuns:

Nu este vorba ca e exagerat de protectivă, ci ca este intr-o situație delicata. O persoana fără nicio problema nu reacționează așa dacă nu are motive serioase. Poate fi stres, depresie etc. Încearcă sa afli ce o macină, vorbește cu ea și întreab-o dacă are probleme la serviciu sau dacă o supăra cineva.

| GabiDumitrescu a răspuns:

Troll retard...

Răspuns utilizator avertizat
| VIOLETMOV a răspuns:

Bun, in situatia ta nu prea ai ce face. Ori mama ta este extrem de protectiva, ori tu o intelegi gresit. Eu am fost de mica educata sa - mi fac sigura treaba, fara sa cer ajutor mereu.
Uite cum procedez eu :
In ziua de spalat dau tot ce e murdar la spalat
- cand sunt gata hainele, le scot din uscator, le sortez, iar pe ale mele le calc si mi le asez in dulap.
Si am scapat de toata tarsenia. Nu e greu serios, nu e greu sa faci asta. Cati ani ai ( dupa cum vorbesti,, ...bluzita... " imi dau seama ca nu ai mai mult de 11 ani. Totusi, mai ales daca esti fata, nu e greu sa faci asta.
Iar cu plaja, tu nu iti dai seama, dar tinzi sa te duci spre apa adanca, de asta mama ta nu te lasa. Crede-ma, tu nu iti dai seama atunci cand esti in apa, dar de afara se vede acet lucru. Nici eu nu merg in apa mai sua de piept ( pana mi se uda putin sutienul ). Mama ta in aceasta privinta este inteleasa gresit de tine. Ai grija si tu cum te porti cu ea si mai intai, inainte sa vrei sa o schimbi pe ea, schimba ceva la tine!

| AlexandraA05 a răspuns:

1.spălați tu hainele și punetîl în dulăpiorul tău, acolo unde ști tu. Când le veI maI caută vei sții exact unde sunt

2.(la mare)
Mama ta este doar protecția cu tine, chiar dacă știi sa înoți ți se poate pune un cârcel și te vei îneca sau se pot produce gropi de nisip (nu mai știu sigur cum se numesc).

3.ai spus ca mama ta se supara pe tine deoarece poți ridica doar 20kg.Aici trebuie sa se mai gândească, fiecare după forță lui.