| Alexandracoman433 a întrebat:

TPU eu ca iubita trebuie să-i ofer cadouri iubitului meu ce părere aveți?

Răspuns Câştigător
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Draga Alexandra, oferirea si primirea cadourilor sunt obiceiuri vechi, este adevarat toti ne bucurăm cînd primim un cadou in special de la persoane apropiate frati surori prieteni părinti, dar acum situatia ta nu este una roz din punct de vedcere financiar, ai spus ca esti la liceu nu ai spus ce varsta ai dar sigur nu ai varsta necesara pentru a avea serviciu, el daca te iubeste te va intelege si se va bucura de fiecare moment petrecut alaturi de tine, tu esti cel mai frumos cadou pentru el, degeaba i cumperi ceas sau cravată sau telefon, daca peste o luna te desparti de el ca se poarta urît cu tine, important este sa va iubiti voi doi, sa va intelegeti si sa va acceptati asa cum sunteti, restul nu conteaza.

20 răspunsuri:
| cristi202 a răspuns:

Ca iubita, la început nu trebuie. Dar nici după nu trebuie.Se zice că bărbatul da, iar femeia primește. Eu nu consider pe acela bărbat care nu oferă din start. Mai apoi, vei dărui datorita dragostei, te vei implica, și vei găsi modalități de a dărui.
Nu contează că nu ai bani. Sunt mici atenții pe care le poți face și care sa nu coste, sau sa coste doar putin.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Multumesc pentru fundă, sarut mîna! Ce varsta ai?

| Alexandracoman433 explică (pentru CristiDinBucuresti):

18 ani sunt in clasa a 12

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru Alexandracoman433):

Multi înainte sanatate multa si mult succes la scoala

| Alex980078 a răspuns (pentru CristiDinBucuresti):

Ba perversule păi tu îmi evaluezi răspunsul așa? Lasă copila că are prieten nu auzi

| sierra1 a răspuns:

Nu TREBUIE dar ca să intorci un gest similar, nu strică

| Catrice a răspuns:

Nu ca după se învață și te bate dacă nu ii dai.

| VoidEternal a răspuns:

Cadourile nu sunt despre cati bani cheltui pe ele, ci despre efortul mental sau de alta natura pe care il faci pentru a demonstra partenerului tau ca il apreciezi. Normal ca nu se asteapta de la tine sa ii cumperi cadouri scumpe, dar planifica o activitate in doi, scrie-i ceva, pregateste ceva numai pentru el si o sa fie de ajuns.

Raspunsul e da, cu siguranta trebuie sa ii oferi "cadouri" daca tii la el.

| mi25 a răspuns:

De regula, fata face cadou baiatului cu ocazia unor evenimente din viata lui sau a voastra. Alta data nu trebuie.
Faptul ca el iti face cadouri ocazionale nu te obliga si pe tine.
Daca esti fara venituri te rezumi doar la cadouri simbolice, care costa cativa lei. Daca este intelegator, va stii sa aprecieze gestul si ca nu valoarea cadoului conteaza, ci gestul.

| Sophieka a răspuns:

Iubirea sau prietenia nu consta in a face favoruri, in a-ti oferii trupul, in a te sacrifica sau a cumpara lucruri / platii pentru ceva.

| haileewatson a răspuns:

Daca iubesti pe cineva automat iti va face placere sa-i faci o bucurie, fie ca e vorba de o ciocolata sau un joc pe calculator. E valabil si pentru fete si pentru baieti.

| Ganea_Marian-Dumitru_1972 a răspuns:

E bine să-i oferi, ocazional câte un cadou simbolic sau"atenție".

| Scorillo a răspuns:

Din proprie experienta eu zic ca da. Prima mea iubita imi aducea sandvisuri, eu ii ofeream bomoane furate de acasa. Eram foarte fericiti impreuna cand ne jucam la groapa de nisip (eram la gradinita)

Răspuns utilizator avertizat
| Alex980078 a răspuns:

Sigur că trebuie... faci cumva discriminări sau te consideri superioară bărbatului?

| Alexandracoman433 explică (pentru Alex980078):

Nu fac descriminari doar că eu sunt la liceu nu am loc de muncă nu am banii mei cum ar veni

| Alex980078 a răspuns (pentru Alexandracoman433):

Atunci el îți face cadou o plimbare cu mașina tu o plimbare in nirvana pe bancheta din spate...scuze dar asta e realitatea

| CarpSimonaGeorgiana a răspuns (pentru Alexandracoman433):

Scrie-i o poezie, fa-i o felicitare, astea raman si conteaza.

| IComeNuts a răspuns:

Depinde.
Daca el nu iti ofera nimic, nu te obliga situatia sa ii oferi nici tu lui.
Dar daca el isi da silinta sa iti ia un cadou si tu ai ajuns pana in punctul asta cu dubii...
Asa cum nici fetele nu trebuie sa stea la cratita toata viata, nici barbatul nu este obligat sa fie singurul care contribuie financiar in relatie.

Deci ori, ori. Nu e nimeni superior nimanui ca drepturi sau obligatii

| DavidGagicaruPoienaru a răspuns:

I-ai o sawurma