| anonim_4396 a întrebat:

Uh... Într-un fel i-am făcut farse lui frate-miu dar acum îmi pare puțin rău... Poate puțin mai mult.

Mereu ma amenință cu bătaia, ma înjura, îmi pune condiții și îmi spune ce sa fac deși el nu e vreun părinte de-al meu și ma enervează super tare. Ieri l-a trimis mama pe fratele meu la un market și ii făcea acolo lista cu ce sa cumpere dar nu ii făcea doar chestii pentru casa ci și pentru el și când l-am rugat sa îmi cumpere o caserola cu mini-tarte mama a zis "din banii tai pentru ca eu nu am bani" și nu m-a deranjat faptul ca nu a vrut, m-a deranjat faptul ca ea are bani dar pur și simplu mie nu vrea sa îmi dea și ma mai și minte pe față. Știu asta pentru ca într-o seara vorbea cu mătușa mea și ii spunea râzând "lui ii dau dar când ea îmi cere și nu vreau sa ii dau iar ea ma întreabă de ce lui ii dau și ei nu o mint ca aveam datorie la el".

Asa și pentru ca eram nervoasa bineînțeles ca am început sa plang again și în timp ce eram la baie și ma spălăm pe fata (asta fac când plâng din cauza nervilor) ma gândeam cum sa ma răzbun pe frate-miu și pentru ca eram în baie am văzut periuța lui de dinți, ma gândeam eu acolo ce sa fac și dintr-o data îmi vine ideea de a ii baga perioada de dinți în wc și după sa o pun la loc ca și cum nu s-a întâmplat nimic. Imediat ce m-am gândit la asta toți nervii mei au disparut și am început sa rad și după chiar i-am băgat periuța de dinți în wc. Mi se părea prea puțin asa ca m-am dus în camera lui pentru ca eram sigura ca mai are suc și am început sa ii scuip în sticla de suc, după i-am pus puțina apa din wc și am lăsat sticla cum era ca și cum nu s-a întâmplat nimic

Anul trecut i-am tăiat un hanorac cu foarfecă gen i-am făcut o gaura micuța.

Si ma amuza faptul ca el continua sa ma înjure și sa ma amenințe neștiind nimic din ce am făcut și în mintea mea sunt ceva de genu "bine fraiere, bine" și încep sa rad

Nu mi se pare prea ok ce am facut și regret puțin dar în același timp ma bucur pentru ceea ce am făcut

6 răspunsuri:
DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Si intrebarea este? thinking

Sau vrei sa judecam ce ai facut? Da, este o mare prostie daca ai facut asa ceva, in primul rand tinand de igiena si bunul simt, morala, in al doilea rand de materialele irosite (cum ar fi hanoracul lui).

Dar oricum, este fratele tau, sunteti o familie, voi va suparati, voi ca impacati. Conteaza ca atunci cand sunt probleme serioase sa va intelegeti si sa fiti uniti.

Numai bine!

| Cqarina a răspuns (pentru DoarBogdan):

Eu nu sunt de acord cu partea aceea în care "...sunteti o familie, voi va supărați, voi va împăcări." Eu cred ca dacă te certi rau și îți greșește mult nu trebuie sa ierți asa ușor doar pentru ca este din familie, cunosc foarte multe cazuri iar mie mi se pare o irosire de timp sa ierți persoanele false care nici nu țin la tine!

| DoarBogdan a răspuns (pentru Cqarina):

Adevarat. Adevarat partea cu nu trebuie sa "ierti" doar pentru ca este o familie.

Insa mai adevarat este sa ierti indiferent de persoana. Sa tii "dusmanie" este o copilarie totala. Sa nu ai treaba cu nimeni, sa iti vezi de treaba ta, sa ierti pe oricine... este ceva ce nu oricine poate sa facawinking

| xerxes1 a răspuns:

Nu intamplator se spune poarta-te frumos cu cei care au acces la periuta ta de dinti.
rolling on the floor

| Patriciapatricst123 a răspuns:

Am uitat sa zic ca are 20 de ani