| вєѕтωιѕнєѕ a întrebat:

Ună! Mă stiu cu o fata de 2 ani, a fost cea mai buna prietena a mea, ne ziceam orice secret! Dar ea sa indragostit de un baiat. Inainte baiatului acela ii placea de mine si ea nu stia. Ea s-a dat la el au m-ai ajutat´o cativa prieteni, eu. sa fie impreuna, pana la urma a reusit sa fie impreuna cu el. Tot timpu cand eram eu cu ea afara si venea si el nu o baga in seama pe ea numai pe mine, pe mess el imi pune numa ':*:*:* ' ' :X' din astea. Ea cand a obs. toate astea a inceput sa nu ma mai bage in seama si sa stea cu una pe care eu nu o suportam. si imi zicea ' Mama ce ma distrez cu 'X' (fata pe care eu nu o suportam ), e foarte de trebuie. etc ' statea numai cu ea, pe mine nu ma mai suna nici pe mess nu imi zicea nimic (de fiecare data cand intram pe mess imi dadea buzz) Mă rog, am inceput sa nu o mai bag nici eu in seama. Baiatul a observat ca eu nu o mai bag in seama pe ea ...Nici el nu mai iesea afara cu ea... nu prea o mai baga in seama. Ma chema pe mine in oras De ce credeti ca nu ma mai baga in seama fosta cea mai buna pr a mea in seama? Din cauza baiatului? Eu nici nu il bagam in seama pe acel baiat, nici nu ii prea raspundeam la salut

4 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Buna!
Logic ca din vina lui. Chiar daca tu nu-i dadeai atentie, ea a observat ca el te baga doar pe tine in seama. Cine stie cat a plans fara ca tu sa stii. Acum, chiar daca probabil in sinea ei stie ca n-ai nici o vina, incearca sa se razbune pe tine indepartandu-se incet, incet. Incearca sa-l convingi pe baiatul respectiv cat de mult inseamna prietena voastra (a ta si a fetei respective) pentru tine, si convinge-l sa stea cu ea, si sa te ignore pe tine cat de mult posibil, pentru a ti-o recapata. Daca nu merge, nu stiu ce sa zic, poate numai are rost prietenia respectiva.
Succes!

| Cleopa a răspuns:

Daca ne gandim bine nu e vina nimanui. nu e vina lui ca ii place de tine, nu ii vina ei ca ii place de el, nu ii vina ta ca ea te-a inteles gresit. intra in legatura cu ea si spune-i tot. nu trebuie sa lasi preiteniile pentru aventuri cu baietii, ei vin si pleaca pe cand prieteniile adevarate raman pentru o viata. vorbeste cu ea si incearca sa o faci sa inteleaga ca tu nu vrei nimic de la acel baiat si daca chiar nu vrei nimic ignora-l, spune-i sa te lase in pace, demonstreaza-i ei ca tie nu-ti place de el si recastiga-ti prietena

| Rumi a răspuns:

S-ar putea sa fie din cauza asta. Eu zic sa vorbesti cu ea, sa ii explici totul si sa il pui si pe baiatu ala la punct. Adica cum adica? El e impreuna cu prietena ta si se da la tine? Sau, si mai bine, il puneti amandoua la punct, asa o sa vada si ea ca tii cu adevarat la ea, si si ea va avea ocazia sa se "razbune" pe el. Concluzia: vorbeste cu ea, explica-i tot ce se intampla si puneti-l la punct si pe baiatu ala. Mult noroc!

| Pufulinna a răspuns:

Normal ca din cauza baiatului, deoarece ea a observat ca el te baga doar pe tine in seama si nu pe ea. Ar trebui sa vorbesti cu ea si sa rezolvati problema. Oricum, daca ti-ar fi fost o prietena adevarata nu s-ar fi suparat dintr-atata mai ales ca tu nu il bagai pe respectivul baiat in seama. Dar ar trebui sa ii povestesti ca acelui baiat ii placea de tine dinainte sa stea cu ea, sa vorbesti cu ea caci doar asa veti rezolva problema. Iar daca nu functioneaza, imi pare rau sa-ti spun dar aceea nu ti-e o prietena adevarata!