| TeenWolf a întrebat:

Va rog sa imi spune cineva ce sa fac ca sa scap de roseata de pe fata...
Ma rosesc aproape tot timpul cind vorbesc cu cineva... Numai cind vorbesc cu 5 persoane anumite nu ma rosesc...
Va rog mult ajutati-ma... (dau 10 Funzi daca va functiona) :-)

Răspuns Câştigător
| deutzadeea_7402 a răspuns:

Stiu o persoana care avea acceasi problema ca tine, ai putea sa iti invingi emotile si sa fi sigura pe tine, sa nu mai fi timida.Incearca pentru inceput sa comunici cu persoane ddiferite de cele 5 persoane cu care pai vorbi fara sa te inrosesti dar ai grija sa nu neglijezi pe nimeni.Bafta sper sa reusesti, iti ti pumni.

7 răspunsuri:
Abh
| Abh a răspuns:

Este o reactie vegetativa a orgaanismului tau, data de emotivitatea exagerata. Nu are nici o legatura cu pielea, are legatura cu sistemul nervos. Invinge-ti emotiile!

| costis a răspuns:

N-ai ce sa faci, trebuie sa te obisnuiesti, sa te accepti. Asa iti este tenul. Tre sa eviti situatiile in care asta este deranjant. Primul pas este sa lupti sa nu te infurii, apoi sa nu iti pese de nimicuri.

E o dovada ca pui suflet in ce faci, ca ai bun simt. Si nu e rau.

| mortallx a răspuns:

Invata sa nu mai fi timid sau obisnuieste-te si cu celelalte persoane din jurul tau, ai sa vezi ca nu te mai inrosesti.

| TeenWolf explică:

1.) sunt baiat 8o|

| TeenWolf explică:

Deutzadeea 1. ) Nu sunt fata
2.)zi si mie daca are cont pe TPU acea persoana plzz happy

| TeenWolf explică:

1.) nu sunt fata big grin

| TeenWolf explică:

Ms all... dar deja am rezolvat... am incercat sa imi stapinesc emotiile si am reusit big grin:d mersi