| anonim_4396 a întrebat:

Voi cum va pregatiti de sarbatori? Cum va aranjati casa?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu n-o sa fiu acasa de sarbatori, deci n-o sa fac mare lucru. Impodobesc bradul, fac fulgi de nea din hartie pe care sa-i lipesc de geamuri, mancaruri de Craciun, luminite prin casa, din astea.

14 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu vad de ce sa o pregatesc special. Eu incerc sa tin curat mereu nu doar cand sunt sarbatori

| WonderGirl7 a răspuns:

Buna!
In primul rand, fac curat si fac bradul.
In al doilea rand, plec cu ai mei in Cluj si sunt super fericita.
Imi place sa merg la mall, sa vizitez centrul orașului si sa ma relaxez.
Familia mea nu mai face mâncare la fel de multa cum făcea, deoarece nu are niciun rost.
Mai bine putina si sa iti placa.
O sa fie frumos, când ma gândesc ca o sa. fiu cu persoana iubita după vacanta laughing
abia aștept.
Sărbători frumoase!

| Goete a răspuns:

Ne aranjam sufleteste pentru a sarbatori esenta acestei sarbatori

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu ma pregatesc si nu aranjez nimic. Nu ma omor dupa cumpararea chestiilor care nu au scop practic.

| RAY a răspuns:

Am pus o instalatie de leduri pe casa =nu s-a vazut nimic,trist, nu ma pregatesc de nimic, ma bucur de fiecare clipa cat pot si asa craciunul e o sarbatoare pagana =nimic crestin nu e acolo, bradul simbol pagan, mos craciun =personaj pagan, e ceva comercial atat, da hedoismul in noi la maxim

| Sn4k3 a răspuns:

Cu decoratii

| CleanHeart a răspuns:

E decorata cu tot felul de chestii de iarna care creeaza o atmosfera faina.

| Dalmore a răspuns:

N-am timp de așa ceva.

| Mosotti a răspuns:

Eu nu aranjez deloc, pentru mine cum fiecare zi e o sarbatoare, e o zi ca oricare alta, stau cu familie si 1-2 prieteni la caldurica acasa, o mancarica, ceva de baut, stat la vorba, si e f okey, mai ne uitam la un TV sau nu, mai jucam o carte, o tabla, si e f frumos. Conteaza compania celor dragi, atmosfera sufleteasca, mancarea de pe masa, interactiunea intre voi, nu cu ce ornamentezi casa. Simplu dar productiv.

| Simpatic a răspuns:

Eu as vrea sa am o putere supranaturala de la Dumnezeu sa fac ceva sa vindec sau sa salvez viata unora, sau sa pot sa ajut oamenii, degeaba ne paleste pe toti spiritul Craciunului, NOI SARBATORIM CRACIUNUL PAGAN, BRANDUL COCA-COLA, MOS CRACIUN, NOI NU SARBATORIM NASTEREA DOMNULUI IiSUS!
Nu-s impotriva Craciunului comercial, si mie imi place mirosul de brad, luminitele etc dar am uitat cu totii ce reprezinta de fapt Craciunul!
Craciunul nu este despre mancat sarmale, bautura si femei!
Daca tu nu ti-ai ajutat semenii niciodata si nici acum nu o faci, parerea mea este ca sarbatoresti acelasi lucru pe care l-ai putea face in fiecare zi, deci in fiecare zi puteai manca si bea! Diferenta costa ca in aceste zile ai un brad si lumini? sau ca arunci ca nesimtitul pocnitori pe geam? Am vorbit la modul general tinere despre noi toti nu despre tine in particular!
Deci gresim cu totii, si eu de asemenea gresesc.

| Gaby212 a răspuns:

Avand in vedere ca de Sarbatori plec mereu, am trantit doar un brad artificial in mijlocul sufrageriei si l-am impodobit cu niste chestii low-cost ca sa nu zica lumea ca-s boomer laughing
Oricum acasa la parinti, unde stau de Craciun, tata pune instalatii si isi bate capul cu lucruri fancy... Il mai ajut si eu.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu în preajma sărbătorilor ma apuc de grădinărit. Ma plantez în pat și asa stau pana la 31 decembrie, 23:59. Apoi ura ura doua minute, înapoi în pat laughing în fine, nu pot spune ca decorez cumva. Și mai ies cu bicicleta, nu stau toată ziua închis în casă.

| mgtow a răspuns:

Las totul ca de obicei nu sant de ambient craciunar. Simt craciunul cand ies afara

| Mosotti a răspuns (pentru Simpatic):

Si ce sa facem sa tinem doliu de craciun? Normal ca ne distram, mancam, bem, pocnim. Cand iti sarbatoresti ziua ta de nastere nu faci asa? Si nasterea aluia tot nastere e. Doliu e scopul sarbatoririi craciunului? Ce naiba, nu sarmale, aia nu, aia nu, atunci ce? Ce treaba are salvatul altora cu sarbatoritul craciunului (evident ca vrei ceva frumos si de admirat dar nu are treaba cu ziua asta)? Ptr multi e o ocazie se se rasfete dat fiind tocmai ca nu fac asta zi de zi cum zici, multi nu isi permit sa manance ce vor, sa bea ce vor zilnic, de aia ajung la spital de la supraalimentatie, ca atunci baga, ca n-au bagat de mult. Nu auzi si la TV si in alte locuri ca multi isi fac probleme ca nu au bani nici de craciun sa se rasfete?
Deci diferenta pentru multi e ca in ziua aia se rasfata si in celelalte nu.

Nu gresesti, distreaza-te fratele meu ca o viata ai, nu mai avea atatea complexe, daca dumnezeu e bun se bucura pentru tine ca te distrezi, nu se supara, ca la orice nastere de fapt. La deces sa nu facem asa, acolo e chiar prostie, acolo e bataie de joc daca ne-am distra. Io am 42 ani si traiesc la maxim 365 zile pe an, inclusiv craciun, paste si ce o fi, si asa am facut toata viata. Gresesc cand fac ceva rau, rau altora.