| Dibi a întrebat:

Vreau niște citate despre viață. prietenie, dragoste...
Funda.

Răspuns Câştigător
| mimiwewem a răspuns:

O iubire provocată de cauze conştiente, de calităţi pentru care dicţionarul are cuvinte, de însuşiri externe, o iubire acordată ca un premiu pentru calităţi estetice, morale şi intelectuale, o iubire pe care o poţi justifica nu este iubire.

Odată ce ai pătruns în centrul fiinţei tale, nu mai eşti niciodată la fel ca înainte. Atunci viaţa ta va fi doar iubire. Atunci vei ajunge să trăieşti în iubire, să fii iubire.

Cei ce pleacă în căutarea iubirii îşi arată numai propria lor lipsă de iubire. Iar cei fără de iubire nicicând nu găsesc iubire, numai cei ce iubesc găsesc iubire, iar ei nicicând nu trebuie să o caute.

| Dibi explică (pentru mimiwewem):

Mersi mult...

| mimiwewem a răspuns (pentru Dibi):

Cu plăcere

4 răspunsuri:
| Rooksee a răspuns:

Prietenul este persoana in care te regasesti si esti tu insuti.

| Dibi explică:

Exista intotdeauna ceva de iubit. Si daca nu ai invatat asta, inseamna ca nu ai invatat nimic.