| StigmatA a întrebat:

De ce mi se misca greu cand ma uit la un film 720p sau 1080p?

Mentionez ca am placa video dedicata de 1GB, core i5, 4GB DDR3 RAM.

Ce ar trebui sa fac in privinta aceasta?( adica sa se miste mai bine).

Răspuns Câştigător
| Abandoned2 a răspuns:

Descarca si instaleaza programul Media Player Classic Home Cinema + ultimul update pentru DirectX (Web installer). Ai nevoie de un player video care stie sa decodeze HD-uri, adica sa foloseasca GPU-ul. MPCHC e unul dintre cele mai folosite.

| StigmatA explică (pentru Abandoned2):

Am facut cum mi-ai zis...acum problema e ca se misca prea repede cand derulez...

| StigmatA explică (pentru Abandoned2):

Am facut cum mi-ai zis.

Problema acum este cand derulez filmul ca se misca ff repede

| Stefan_Stefy_1997 a răspuns (pentru StigmatA):

Nu stiu frate ca si mie mi se intampla la fel help ajutati-ma

7 răspunsuri:
| Bogdanux a răspuns:

Descarca cel mai recent driver al placii video si instaleaza-l dupa ce il dezinstalezi pe cel actual. Poate e o problema de driver.

| RS4 a răspuns:

Ce legatura are derulatul cu vizionatul? la derulare normal ca merge repede... cand te uiti la el normal intr-un player sa mearga la viteza buna fara sacadari, asta ne intereseaza, nu?

| StigmatA explică (pentru RS4):

Deci, cand apas pe sagetica sa o ia, de exemplu, filmul inainte...cand dau drumu la sageata filmul continua sa se miste fff repede...gen are viteza de vizionare cu vreo 50% mai mare

| RS4 a răspuns (pentru StigmatA):

Incearca cu alt player! nu ar trebui sa patesti asta in mod obisnuit! bafta!