| Animejust4fun a întrebat:

Recomandati-mi un anime sau manga in care personajul principal a facut un contract cu un monstru sau devine un monstru.

Răspuns Câştigător
| WeebGodAkane a răspuns:

Owari no seraph, highschool dxd, tokyo ghoul, yu yu hakusho, shana no shakugan, the rising of the shield hero, attack on titan

Am dat mai mult dintre astea mai noi, ca nu știu daca ai gusturi asa avansate cat sa te uiti la cele vechi, desi am facut o mica excepție la vreo 2 anime-uri

5 răspunsuri:
| Raven a răspuns:

Tokyo Ghoul

| DNA01 a răspuns:

Owari no Seraph (Seraph of the End). E cu demoni si vampiri (mai mult cu vampiri). In manga personajul principal e posedat de demonul cu care are contract.

| doctorwho a răspuns:

Yu Yu Hakusho, vechi dar foarte bun

| Animejust4fun explică:

As vrea ceva mai putin popular am vazut toate anime-urile din raspunsuri