| TomyBrave2019 a întrebat:

Salut. Am o întrebare pentru cei ce au văzut Attack on Titan.

‼️ Spoiler Warning ‼️

Cum, mai exact, s-a transformat Eren?
Ce e cu serul acela pe care i l-a injectat tatal lui Eren după ce au fost atacați prima oara?
Serul a fost ca să-l transforme întâi într-un titan normal și după aceea l-a lăsat să-l mănânce ca să îi ia puterile și să se transforme în Shifter?
(Sunt la episodul 35, nu mă deranjează spoilerele)

Răspuns Câştigător
| Jus7t a răspuns:

Da, tatăl lui i-a injectat serul lui Eren și s-a transformat într-un titan pur.
Apoi, l-a mâncat pe tatăl său și a putut să se transforme iar în om dar a rămas cu puterea titanului tatălui.

| TomyBrave2019 explică (pentru Jus7t):

Am înțeles. Încă o întrebare, ca sa te transformi în titan pur trebuie sa mori? Am văzut scena când a transformat-o pe Ymir, a murit când a aruncat-o sau s-a transformat doar?

| Jus7t a răspuns (pentru TomyBrave2019):

Nu, ca să te transformi în titan pur trebuie să ți se facă o injecție.
Titanii puri sunt de fapt oameni ce au primit injecția, ei omoară oameni în speranța că dacă fac asta o să se transforme iar în oameni.
Singura șansă ca să se transforme în oameni iar e să mănânce un posesor al unuia din cei 9 titani.
Tatăl lui Eren de exemplu avea Titanul de atac + Titanul Progenitor.
Nu mai știu care e treaba cu ymir, dacă zici de tipa lesbi care voia să se ardă cu historia atunci cred că e moartă.

| TomyBrave2019 explică (pentru Jus7t):

Ok, am înțeles acum, că e foarte confusing mai ales când îți iei spoilere de pe net se amestecă toate laughing. Mersi

| Jus7t a răspuns (pentru TomyBrave2019):

laughing np, dar sunt și site uri în care îți explică, depinde.
Oricum pe parcurs o să mai explice chestii.

| TomyBrave2019 explică (pentru Jus7t):

Știu, când nu înțeleg ceva întâi caut pe net, și da, știu ca o sa se explice doar ca nu prea am răbdare laughing