| king5151 a întrebat:

Am niște motani de vreo 7 luni și unul dintre ei era singur în fata usii si a început sa mieune încontinuu, de ce? Când am deschis usa a intrat imediat în casă, dar din pacate nu tin animale în casa, oare ce are?

9 răspunsuri:
| ReddY25 a răspuns:

De la frig

| blackann a răspuns:

Probabil ii era frig sau se simte singur, ce ti se pare asa ciudat ca a intrat in casa cand ai deschis usa?

| king5151 explică (pentru blackann):

Dacă la 6 grade afara le e frig. pe langa ca au adapostul lor, ei intrau și cand erau 15 16 grade in casa nu are cum să le fie frig

| blackann a răspuns (pentru king5151):

Si daca mereu intra cand deschizi usa ce ti se pare atat de dubios? Vrea atentie, afectiune, sa se joace, vrea la caldura, ii e foame, vrea la ma-sa, vrea la tine, se simtea singur. Doamne fereste.

| king5151 explică (pentru blackann):

Cum naiba sa vrea la caldura daca ei intrau in casa si la 15-16 grade afara? Sunt pisici pana la urma

| iulia0514 a răspuns:

E simplu îi este frig! Dacă le-ai dat mama acum asumați și du-i în casă, pui niciodată nu trebuie separați de mamă pe timpul iernii dacă nu sunt ținuți în casă pentru ca mama lor îi încălzește!

| king5151 explică (pentru iulia0514):

Păi nu am dat-o că asa am vrut eu, era rea cu ei, și pe langa asta avea pui din nou, și nu am timp sa cresc 20 de pisici

| king5151 explică (pentru iulia0514):

Și nu sunt chiar pui, sunt aproape cât era mama lor

| iulia0514 a răspuns (pentru king5151):

Dar tu ca un stăpân responsabil de animal de companie de ce nu ți-ai dus pisica la sterilzat? Pisicile au nevoie de multa afecțiune, atenție, hrana adecvată pentru nevoile lor nu ceea ce mănânci tu! Încă ceva pentru cultura ta generala era rea cum zici tu pentru ca era din nou gestanta și o sugeau pui până la epuizare și desigur dacă nu era hrănită corespunzător nu avea cum sa si alăpteze! Dacă tu nu ai observat ca e gestanta după părerea mea era slab nutrita și nu ai avut grijă de ea.