| Adina4526 a întrebat:

Am si eu o problema in legatura cu cățelușa mea in vârsta de 3 luni.
Astăzi a vomitat de 3 ori o spuma albă,nu mănâncă, a băut putina apa si este foarte trista.
Ce ar putea fi? Ce recomandați?

5 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Dacă dându-i lapte, bea și-și crevine in câte va ore, e ok dacă nu poate ar fi bine să-l duci la medic

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Cauzele pot fi diverse→ http://animale.hosk.info/cainele-meu-vomita-spuma-alba/
Dar antiparazitar (împotriva viermilor intestinali), când i-ai dat ultima oară? Dacă nu i-ai mai dat, poate că are nevoie.
Cu celălalt cățeluș bolnav, pe care-l aveai prin iunie/iulie, ce ai făcut?

| Adina4526 explică (pentru floresdemayo):

Este același ca si atunci
Atunci a avut limbrici (3 Injecții făcute de doctor, i-a eliminat si s-a făcut bine)
Acum am descoperit printr-un test ca are parvoviroza. O sa o internam maine.

| floresdemayo a răspuns (pentru Adina4526):

Îmi pare rău să aud asta. sad
Dacă i-ai fi făcut vaccinurile, altfel ar fi fost viața ei.

| Adina4526 explică (pentru floresdemayo):

Nu ne-am gandit..am mai crescut si alți căței acolo unde sta si acesta..nici unul nu a fost vaccinat si totuși sunt toți sănătoși :/