| Sevi1001 a întrebat:

Buna seara, am un câine în vârstă de 4 luni, Ciobanesc german.
Ieri a vomitat spuma alba nu manca și a avut diaree, am fost la o farmacie veterinara și mi-au dat o pastila pentru paraziți și un spray pentru diaree, i-am dat pastila și spray-ul, s-a simțit mai bine o noapte, a mâncat, de vedea că de simțea mai bine dar de dimineață doarme in continuu, de ridică uneori sa bea apa și atât.
Maine voi contacta un medic veterinar în legătură cu problema asta.
Aștept orice părere.
Mulțumesc

4 răspunsuri:
| BroascaCuElice a răspuns:

E de la stomac, du-te cu el la veterinar

| BroascaCuElice a răspuns (pentru BroascaCuElice):

Sau poate sa fie boala lui carree daca nu l-ai vaccinat

| Kogaion a răspuns:

Ciobanestii germani sunt foarte pretentiosi cand sunt mici, iti recomand sa il duci regulat la veterinar chiar si cand se simte bine, ei sunt foarte sensibili si necesita o atentie speciala, le trebuie niste injectii speciale pentru picioarele din spate etc, iti spun asta pentru ca un prieten se ocupa cu astea, are ciobanesti germani pur sange adusi din Germania si baga ceva bani in ei pana ii vinde.

| tehno125482 a răspuns:

Mai bine asteapta pana maine sa contactezi medicul