| EllaIoanaMaria a întrebat:

Am un cățel care a început de câteva zile sa nu mai mănânce dar bea apa, dar ma îngrijorează ca nu vrea sa mănânce. Ce aș putea să ai fac? Azi ma gândesc sa ma duc la un medic veterinar.

Răspuns Câştigător
| averagestudent a răspuns:

Incearca sa ii faci niste injectii cu vitamine. Totusi ar fi mai bine sa consulti un medic veterinar pentru a fi sigur.

| EllaIoanaMaria explică (pentru averagestudent):

Mulțumesc!

| averagestudent a răspuns (pentru EllaIoanaMaria):

Iti multumesc pentru ca mi-ai desemnat raspunsul castigator. Sa dea Dumnezeu sa isi revina cat mai repede catelusul!

4 răspunsuri:
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Când i-ai dat ultima dată o pastilă împotriva paraziților intestinali? Costă 5 lei. happy
Ar fi bine să îți duci cățelușul la veterinar și să nu aștepți să se întâmple o minune. Fiindcă tu ai mai pus întrebarea și la mijlocul lunii decembrie 2017. Starea lui de sănătate nu se va îmbunătăți, dacă nu îl duci la veterinar. Te va întreba ce îi dai de mâncare. Sper să nu-i dai grăsime ori afumătură. Nu te apuca tu, cum zicea cineva mai sus, să îi faci injecții cu vitamine, când el s-ar putea să aibă nevoie de antibiotice și de tratament serios. De ce îți place să amâni atât de mult vizita la veterinar? Lipsa banilor, indiferența sau... lejeritatea, ce anume te oprește?
Să știi că dacă nu e vaccinat, situația poate fi gravă. Du-te urgent la veterinar, până are program de lucru. Sănătate cățelului! Și ție... înțelepciune!

| Vendrina a răspuns:

Poate a mancat ceva ce nu i-a picat bine. Sau a inghitit ceva de prin casa. Plastic. Ceva.
Daca i s-a facut vaccin de curand(1-2 zile) este normal ca fie mai pleostit si sa nu vrea sa manance. Sunt efecte secundare ale vaccinului.
Dar daca nu mananca de ceva zile ori ii schimbi mancarea (poate nu-i mai place) ori ii gatesti.
Dar daca niciuna de mai sus nu se preteaza pe problema ta, du-l la veterinar.