| wpAbby a întrebat:

Am un hamster mascul și vreau sa cumpăr o femela pentru ai imperechea (nu voi cumpăra femela doar pentru pui, ci și pentru sora mea). Șțiu ca ei sunt solitari și nu cred ca vor accepta sa se împerecheze din prima zi, dar nici nu ii pot tine împreună. Ce ar trebui sa fac?

2 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Ești pregătit pentru acele 12 note de 10? big grin

Dar explică-mi ceva, să înțeleg și eu, de ce ai vrea să înmulțești suferința? De ce să cauzezi apariția pe lume a unor ființe, care, inevitabil, vor suferi, vor simți lipsuri? Ești pregătit să duci pe umerii tăi o astfel de responsabilitate? Nu e mai bine să ai grijă de cei deja născuți, existenți, care nu au încotro? Astfel vei avea o contribuție pozitivă în lume, nu negativă.

| Pisicuta_Valutza_1997 a răspuns:

Daca vrei sa ai o femela și un mascul care sa se împerecheze, îți zic din experiența mea că ai slabe șanse să mai poți lua acum...
Mai bine aștepți să moară masculul pe care îl ai și după sa cumperi o fata și un băiat din aceași loc și de aceași vârstă și rasa, te asigur că e foarte importanta rasa, varsta și dacă nu sunt din aceași loc luați o sa fie șanse să se înțeleagă, dar nu așa mari
Și mie mi s-ar intamplat sa iau o femela și nu a vrut să se împerecheze cu masculul pentru că erau de varste diferite.