| Mihalcea_Sebi_2000 a întrebat:

.astăzi perusul meu(Afin)s-a stins din viata.Iar femela lui, Mango cred ca il cauta..Si ma macina sentimentul ca nu stie ce s-a întâmplat.Se iubeau foarte mult.Ce e de facut? Cumpăr altul?

Răspuns Câştigător
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Afin & Mango. Ce drăguț! happy
Asta e legea firii, n-avem dreptul să decidem, mai ales dacă facem tot posibilul să menținem in viață pe cel bolnav (fie că e om, fie că e animal, fie că e pasăre)
Cumpără urgent un alt peruș, pentru a nu se simți așa singur, iar cu timpul se vor accepta si se vor obișnui împreună.

3 răspunsuri:
| Elelei a răspuns:

Femela stie ce s-a intamplat. Dar ii duce dorul. Exact ca la oameni.
Nu cred ca va accepta prea repede alt perus, dar sigur nu va accepta orice alt perus. Am vazut un caz din asta la un cunoscut.

| AdiHaciuc a răspuns:

Animalele sunt ca si noi oamenii. Cel mai probabil jelește. Ai grijă să aibă tot ce îi trebuie și stai cu ochii pe ea cât de mult poți în perioada asta.

| LoveSleep a răspuns (pentru AdiHaciuc):

Sa nu intre in depresie saraca.