| DevashaDemonGirl666 a întrebat:

Sunt noua aici si sunt satanista. As vrea sa stiu cati satanisti sunt pe aici. Daca esti, comenteaza. Am putea fi prieteni buni ^^ nu vreau sa ma simt singura si daca nu esti satanist nu comenta tamplenii si chestii pentru ca nu ai nici un drept sa ma judeci.

29 răspunsuri:
| ania a răspuns:

Sunt tristă că ai ales să fii satianistă.De ce? Iisus Hrisos e un stăpân mult mai bun, El e dătătorul adevăratei libertăţi şi bucurii interioare.

| DevashaDemonGirl666 explică (pentru ania):

Dumnezeu a omorat milioane de oameni dar Satana nu a omorat pe nimeni.

| RAY a răspuns (pentru ania):

Cât despre vrasmasii mei, care n-au vrut sa împaratesc eu peste ei, aduceti-i încoace, si taiati-i înaintea mea." - Luca 19:27.

Credeti ca am venit sa aduc pace pe pamant? Eu va spun: nu; ci mai degraba desbinare." - Luca 12:51
- "Daca vine cineva la mine si nu uraste pe tatal sau, pe mama-sa, pe nevasta-sa, pe copiii sai, pe fratii sai, pe surorile sale, ba chiar însasi viata sa, nu poate fi ucenicul meu" - Luca 14:26.

| RAY a răspuns (pentru ania):

Eu sunt ateu,nu am nici o religie si consider ca nu exista crestini doar uni care se vor a fi crestini crede-ma ca am cunoscut destui crestini toti m-au convins ca sunt la fel,in fine revenind la satanismul tau sincer e o aiureala sa crezi in asa ceva,citeste teoria evolutiei,vezi documentare,cartii lasa porcarile astea religioase, religile au toate ceva in comun BANII, MANIPULAREA IN MASA, SPALAREA CREIERULUI, nu vezi cate se fac in numele religiei cate nebuni

| ania a răspuns (pentru DevashaDemonGirl666):

E adevărat că în Biblie Dumnezeu spune- Nu vă răzbunați singuri, ..răzbunarea este a mea, eu voi răsplăti! Romani 12-19) și uneori pe cei care nu L-au ascultat i-a pedepsit omorându-i. Diferența dintre Dumnezeu și Satan e că Satan îi omoară domai pe cei care îi acultăc( prin droguri, abuz de alcool, etc), plus energizează uciderea multor nevinivați.EU cred ce spune Biblia că Satan vine doar să fure, să ucidă și să nimicească., că există demoni de ucidere, care intră în unii oamen și le spun să omoare pe alții, așa se explică genocidurile comose de Hiler, Salin, etc.Pe deasupra e și tatăl minciunii și induce în eroare pe mulți.

| ania a răspuns (pentru RAY):

Cred că cel mai bine se pot interpreta cuvintle lui Iisus prin viața Lui.EL a spus că a venit să aducă dezbinare în sensul că era conștient că cei care vor crede în El și-L vor urma, vor fi urâți de ceilalți oameni și vor fi persecuțați de ei, nu că Lui îi place războiul/tot El a spus/cine ridică sabia, de sabie va muri! Lca 14-26 e o figură de stil, e o hiperbolă se exaberează ideea pentru a transmite că iubirea pentru Dumnezeu trebuie să fie atâ t de puternică ca diferența dintre iubire și ură. Isus și-a iubit familia, printre ultimele gânduri când era în agonie pe cruce, El s-a gândit la mama lui, Maria și a încredințat-o celui mai iubit ucenic al Lui, ca să-i plarte de grijă.
Luca 19 -27 e parte dintr-o povestire care e o alegorie a judecății finale de la sfârșitul istoriei.

| ania a răspuns (pentru RAY):

E adevărat că creștin în sensul perfect al cuvântului a fost doar unul singur, iisus Hristos, restul am vrea, da avem multe scăpări.
Teoria evoluției, ca explicație a diversifiării speciilor nu e incompatibilă cu creștinismul, sunt oameni de șiință creștini care cred că teoria evoluție explică deversifiarea speciilor terestre.E adevărat că legat de religie există multă manipulare în masă, stoarcere de bami de la fraieri etc dat tocmai pentru că este în om o nevoie profundă de a se lămuri în privonța sursei existenței, a vieții după moarte, a sensului vieții etc.

| oprescudorin11 a răspuns:

Am mai vazut eu chestii de astea. Cea mai tare satanista, maine e cea mai blajina calugarita! Ma lasi? Pariez ca nici nu stii ce inseamna un satanist adevarat(a).
Nu esti singura, in jurul tau misuna o gramada de 'satanisti', cu diverse grade!

| MskDesign a răspuns:

Sa o luam de la inceput!
Pana acum dragi prieteni, am facut polemica intre existenta sau nu a unui zeu.Acum sa-l introducem si pe Satana! Ce mai conteaza un personaj fictiv in plus.

| TrăieşteClipa a răspuns:

Lasand la o parte trollingul simpatic pe care il practici, Satana este o inventie a crestinismului.
Evreii si astazi se mira cate tampenii au inventat crestinii citind Tora cartea sfanta a evreilor.
Satana era o functie provizorie nu un nume propriu.
Diavolul este o alta inventie iar Lucifer alta.Chiar daca crestinii i-au bagat in aceeasi oala din ignoranta sunt chestii total diferite.
Adversarii militari ai lui YHWH au fost confundati cu diavoli.
Iar Lucifer este de fapt Iisus cum singur afirma in Apocalipsa.
Asa ca lasa satanismul in pace ca este la fel de fals ca crestinismul.
Sunt cuvinte dure dar stiu ce spun.

| FaraNumePls a răspuns:

Eu sunt satanist.

| Antal12545 a răspuns (pentru FaraNumePls):

Imi poti da un mesaj. Pe privat /add

| Deaad a răspuns:

Ce intelegi tu prin satanism?
Daca consideri ca Satan este o entitate ca si Dumnezeu, este acelasi lucru ca si crestinismul.Denota prostie in primul rand si masochism, in caz ca God exista.

In alt caz, in cazul in care vrei doar sa pari evil si sa te dai mare pe interet ca esti satanista, denota de asemenea prostie.

Oricum, adolescentii mai "ciudati" trec si prin faza asta cu satanismul.
Pun pariu ca habar nu ai ce inseamna.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Deaad):

Esti laveyan sau pur si simplu ateu? Daca e primul caz ai studiat ce traditionalul ce parere ti-ai facut?

| Deaad a răspuns (pentru anonim_4396):

Pot spune ca sunt laveyan dar nu imi place sa ma numesc satanist.Umanist,cum spune si lavey.Si foarte foarte multi oameni urmeaza satanismul modern, fara sa stie. Urmez doar principiile, nu fac ritualuri.Desi,sunt de acord cu ele si inteleg ce semnifica.

Am studiat satanismul traditonal.Sunt pasionat de el,adica imi place sa citesc despre el si despre chestii oculte in general,cum e demonologia.Dar nu cred o iota, e mai mult entertaining.
Satanismul traditional are unele principii cu care sunt de acord.
Dar ca ei il considera pe Satan o entitate, nu pot fi de acord.
Si cum spune si pet gilmore, parca:se numesc veneratori ai diavolului, nu satanisti.

| Deaad a răspuns (pentru Deaad):

Peter gilmore*

| DevashaDemonGirl666 explică (pentru anonim_4396):

Eu sunt satanista traditionala (nu moderna) si am stupiat foarte multe chestii si inca mai am de invatat si parerea mea este ca satanismul este foarte interesant si in tot acesti mii de ani ascundea adevarul pe care noi toti nu l-am fi aflat singuri niciodata. Ave Satan!

| drutzix a răspuns:

Nu ceri cam multe? Daca vreau sa rad de tine pot face asta pana maine si tu nu ai cum sa ma opresti.
Daca il trimiti pe Lucica vezi ca nu are efect pentru ca suntem prieteni buni.

| drutzix a răspuns:

E o zicala romaneasca destul de draguta: "Nu mor caii cand vor cainii".
Vezi ca ii zic lui Lucica sa nu te mai primeasca in iad daca mai vorbesti urat cu mine.
Deci serios acum satanistii traditionali mi se par mai prosti chiar si decat crestinii fanatici. Satana a aparut odata cu religia crestina, nu il gasesti nicaieri in Iudaism, dar deh e greu sa citesti.
Iar conform miturilor lui Luci nici nu ii pasa de omenire, de fapt a pacalit-o pe Eva doar ca sa il enerveze pe zeul crestin. Deci te rogi unui personaj caruia nu ii pasa de tine (oricum nu exista).
De ce? Ce ai castiga daca l-ai bucura pe Satana?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa ghicesc, esti o simpatizanta a ideologiei lui Dietrich..., mai ai studiaza copilas, inca nu esti satanist. Am trecut si eu prin faza asta dar cand am realizat ce presupun satanismul in adevaratul sens in cuvantului, am realizat ca sunt incompatibil cu el, infine inainte sa vi sa te auto-denumesti satanista, te rog mai studiaza. Uite aici un "index" interesant de la care sa incepi:
www.ocult-ro.com
Gasesti toate domeniile, kabbalah, alchimie, hermetism, necromatie si divinatie, satanism, crestinism esoteric, si alte chesti.
Enjoy lecture.

| catalynx a răspuns:

Renunta la prostii si revino-ti in fire fata

| Niros19 a răspuns:

Ma indoiesc amarnic ca esti satanista, nici nu stii ce inseamna laughing Satanismul este o religie care nu are nicio legatura cu Satan personajul crestin.

| CοnstruimCatedrala a răspuns:

O sa vezi tu judecata la apoi. Sa vezi colea ce satanism iti da Demnezeu de nu poti sa duci. Direct in *** iti baga furca dracu.

| VelaJohnny a răspuns (pentru CοnstruimCatedrala):

Prietene, ce exprimare vrea sa fie asta? Luca 6 „Nu mai judecaţi şi nicidecum nu veţi fi judecaţi. Încetaţi să mai condamnaţi şi nicidecum nu veţi fi condamnaţi." si „Căci cu măsura cu care măsuraţi vi se va măsura înapoi". Crezi ca e okay ceea ce spui tu mai sus?

| Mortish a răspuns:

Sunt,si chiar vreau sa fim prietenihappy

| Antal12545 a răspuns (pentru Mortish):

Vad ca esti din Oradea., eu sunt din Marghita. vrei sa fim prieteni? Te am adaugat la prieteni. Si eu sunt satanist. Azi am facut ritualul de initiere

| Andreeev a răspuns:

Laudat fie Allah! nu esti satanista, te crezi doar.

| Antal12545 a răspuns:

Sall, eu sunt

| jaydee a răspuns:

Ti.ai vandut sufletul? Eu vreau sa o fac dar nu prea stiu multe.