| Revolutionar1989 a întrebat:

sunt un satanist, da stiu ca suna ciudat, dar cei care sunt ca mine vreau sa-mi spuna site-ul acel satanist, i-am uitat numele.

24 răspunsuri:
| NietzscheFrumosSiDesteptSunt a răspuns:

Si... ce ti-a oferit pana acum? Acelasi nimic pe care ti-l ofera si Iahve?

| Panamax a răspuns:

Si fara site esti un satanist dezorientat?

| Nilsson a răspuns:

Si cand le spun tuturor ca Satana face creierul omului terci nu ma crede nimeni.

| Octavian199 a răspuns:

Poti sa fi orice vrei tu, dar fara sa faci rau oamenilor, ca ajungi la bulau, nici 'satana' nu te mai scoate de acolo rolling on the floor

| Mircea08 a răspuns:

Nu poti sa ceri unui crestin sa-ti faca un rau!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Tpu.ro

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Salut!
Sunt curios, daca tu crezi in Satan inseamna ca si in existenta lui Dumnezeu?

| Mclaren12 a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu are nicio legatura una cu alta.

| BogdantheDreamer a răspuns (pentru Mclaren12):

Nu poti schimba premisa. Ma rog, o poti schimba doar ca sa iti creezi in mintea ta alte scenarii.

| Mclaren12 a răspuns (pentru BogdantheDreamer):

Chiar daca premisa este gresita?

| anonim_4396 a răspuns (pentru Mclaren12):

Salut!
Care cu care?

| BogdantheDreamer a răspuns (pentru Mclaren12):

Pai potrivit Genezei. Dumnezeu l-a creat pe Lucifer. Daca accepti existenta lui Lucifer automat trebuie sa accepti si existenta lui Dumnezeu. Ma refer strict la religia ortodoxa. Daca tu esti adeptul altei Geneze, cu alt sir de evenimente este alta poveste. Dar strict vorbind de crestinism, nu poti accepta doar una din cele doua existente.

| Mclaren12 a răspuns (pentru BogdantheDreamer):

Da clar vorbim strict de crestinism.
Satan este un Zeu pagan. A fost venerat cu mii si mii de ani inainte sa fie inventat crestinismul sub diferite nume de-a lungul timpului la greci, egipteni, nordici, sumerieni, vedici si asa mai departe. Crestinismul doar si-a creat propria "istorie" si dogme in care zeii pagani sunt blasfemiati, denigrati, ridiculizati iar zeul evreilor este pus in ipostaza de zeu iubitor absolut iar voi nu aveti voie sa negati asta ca altfel va paste iadul. Evident ca daca ii bagi omului in cap cu forta de la nastere ca demonii sunt malefici iar Yahve este iubitor de oameni, asta o sa creada pana se trezeste la realitate, in ciuda oricarei dovezi care afirma contrariul. Ca drept dovada, Yahve in biblie s-a dovedit a fi nemilos, barbar, ucigas, rasist (ii ajuta doar pe evrei) etc. Apoi, termenul "demon" a inceput sa capete o conotatie negativa abia odata cu dezvoltarea crestinismului pentru ca doar crestinismul i-a proclamat ca fiind negativi. Coincidenta? Nici pe departe, mai degraba psihoza si manipulare in masa. Stiind chestiile astea, sunt dispusi crestinii sa realizeze ca dogmele lor sunt total absurde si paralele cu realitatea istorica? Nici pe departe.

| Mclaren12 a răspuns (pentru anonim_4396):

Satan nu are nicio legatura cu "Dumnezeu'. Satan nu a aparut in crestinism, evreii doar l-au furat si corupt din religiile pagane care au precedat crestinismul cu mii de ani si l-au transformat in intruchiparea raului ca sa faca prostimea sa dea crezare zeului evreiesc.

| BogdantheDreamer a răspuns (pentru Mclaren12):

Realitatea asta istorica de care vorbesti tu, tind sa cred ca provine de pe crestinismulexpus, bucurialuisatan, etc.

"Satan este un Zeu pagan. A fost venerat cu mii si mii de ani inainte sa fie inventat crestinismul"
Lumea nu era creata in momentul in care Lucifer a fost creat de Dumnezeu, potrivit Genezei, care culte il venerau?

Crestinismul chiar daca nu luase forma, el a devenit palpabil in momentul in care Adam si Eva au cazut pe pamant.
Acestia din urma venerand pe Dumnezeul biblic.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Mclaren12):

Interesanta ipoteza insa nu cred ca este atat de simplu(sau de complicat, in functie de perspectiva...).

Sunt curios, totusi, caru-i personaj i-a furat imaginea avand in vedere ca Lucifer A.K.A. "sarpele cel vechi" este intr-adevar vechi. Când ai timp... in privat poate?

| Mclaren12 a răspuns (pentru BogdantheDreamer):

Din cate imi aduc aminte, pe Crestinismul Expus nu prea se vorbeste deapre istoria crestinismului, ci doar de religie in sine, care este un alt domeniu.
Poate vrei sa-ti reamintesc de bazaconiile alea cu "crestini persecutati", propaganda inventata din nimic ca sa martirizeze niste oameni "sacrificati din cauza religiei lor", cand in realitate n-a fost persecutat nimeni iar toata pseudo-istoria asta de la inceputul secolului care va este bagata voua in cap este falsa. De fapt crestinii sunt cei au persecutat alti oameni. Hotul striga hotul nu? Nu te astepta sa gasesti adevarul istoric in surse oficiale precum scoala sau televiziunea ca alea sunt principalele mijloace de propaganda controlate de niste oameni care vor sa va deformeze gandirea si sa credeti ce vor ei sa credeti.
Iti garantez eu ca daca sa zicem vreo 85-90% din populatia globului ar fi constienta de istoria reala a crestinismului si tot ce au facut evreii in numele religiei, in maxim 15-20 de ani n-o sa mai existe crestinism, bisericile ar fi distruse in masa si asa mai departe. Tu realizezi ca ai nevoie de medie ca sa tii omul ignorant si nestiutor ca sa-l poti controla si tine in frau? Asta nu se limiteaza doar la religie, ci la orice altceva in general. Uite in Franta de exemplu ca oamenii au realizat rahatul politic si economic din tara aia si de cateva saptamani nu se mai opresc din proteste. Au protestat in toata tara si au baricadat autostrazi intregi, au inchis accesul la depozite de petrol si asa mai departe. Cand tot mai multi oameni devin educati, o sa se uneasca si o sa faca ceva impotriva alora care i-au mintit toata viata lor. Crestinismul nu educa oameni, ii spala pe creier si ii face sa fie slabi si ignoranti. De exemplu probabil tu nici macar nu ai idee de scandalul abuzurilor sexuale si a pedofiliei prin care trece biserica catolica in prezent (da, in zilele noastre, acum). Eu sper ca oamenii sa se trezeasca din amnezie si sa extermine religia asta cat mai repede posibil. Abuzurile sexuale si pedofilia sunt doar varful icebergului. Au existat atatea atrocitati de-a lungul timpului realizate de biserica catolica pe care media le-a acoperit astfel incat nimeni sa nu stie nimic, prin urmare sa ramana ignorant si sa nu reactioneze.

| BogdantheDreamer a răspuns (pentru Mclaren12):

Omule sunt curios de unde iti iei informatiile. Si cine pe cine minte? Persecutiile bazaconii? hm, poate la clasa I sa iti mearga vrajelile astea.

In zilele noastre in China, Eritreea, Irak, Nigeria, Coreea de Nord, Pakistan, Arabia Saudită, Sudan şi Siria au loc perescutii la cote alarmante, mult mai grave decat au fost pana acum.

Imi pare foarte rau dar istoria pe care o descrii tu aici este deformata in mod VOLUNTAR, tind sa cred, nu stiu scopul, dar in fine.

Da, stiu de scandaluri sexuale, fraude, etc, etc dar astia sunt oameni. De exemplu daca intr-un spital s-ar intampla un scandal sexual sau intr-o sectie de politie..ai mai dispune exterminarea imediata a intreg sistemului? sau doar schimbarea gunoaielor din sitem?

"in maxim 15-20 de ani n-o sa mai existe crestinism, bisericile ar fi distruse in masa si asa mai departe"
Poftim... instigare la denigrare, distrugere in masa, persecutare, etc. Asta este unul din idealurile ateismului sa inteleg.

"oamenii sa se trezeasca din amnezie si sa extermine religia asta cat mai repede posibil."

Te auzi? Sigur nu s-a trezit in tine un mic pui de nazist?

In emotionantul tau discurs ai incalcat cel putin doua dintre principiile fundamentale ale drepturilor omului.

Sa speram ca vei capata intelepciune pe parcursul vieti si vei realiza faptul ca gresesti semenilor tai, dar sa nu fie prea tarziu.

| Mclaren12 a răspuns (pentru BogdantheDreamer):

"In zilele noastre"
Nu ma refeream la zilele noastre, ma refeream la antichite cand tu pretindeai ca crestinii au fost persecutati de imparatii romani inainte ca Constantin I s-o proclame ca religie oficiala. Asta esta propaganda, nu "persecutiile" din zilele noastre. Dupa ce ti-am trimis mesajul ala nu ai mai zis nimic.
Si cine persecuta crestinii in ziua de azi? Musulmanii. Islamismul, un alt cancer evreiesc inventat exact pentru acelasi scop ca si crestinismul. Bazat exact pe aceleasi dogme, un salvator care in realitate nu a existat, exact acelasi zeu evreiesc pe care il slaviti si voi.

Au incercat sa domine lumea folosindu-se de crestinism. Nu le-a mers. Renasterea a pus capac bisericii catolice. Iar biserica catolica controla autoritar Europa. In timpul ala oamenii erau mancati de saracie si boli, persecutie, stiinta era suprimata. Ori erai cu religia crestina, ori nu mai existai deloc.
In prezent incearca acelasi lucru cu islamismul. N-o sa le mearga nici de data asta. Se vrea crearea unui alt razboi mondial, fie intre Rusia si SUA, fie intre "crestini" (probabil UE) si teroristi (musulmani). Au fost omorati sirieni crestini si in schimb Siria a infrant ISIS. Si in Europa crestini sunt omorati de musulmani prin atentate dar pe UE ii doare in c*r de europeni. Ii vor sa fie asimilati si mixati cu toate celelalte rase si atat. In vest nimeni nu da doi bani pe crestinism. Se numesc crestini dar nu fac nimic ce poate numi "crestin". Nu pupa moaste, nu merg la biserica, nu-si fac cruce, nu merg la pelerinaje si asa mai departe. Tie poate ti se pare ireal, dar ai sa vezi ca religia crestina o sa moara incet incet. Din nefericire nu cred c-o sa prindem noi evenimentele majore ale acestor schimbari.

"Poftim... instigare la denigrare, distrugere in masa, persecutare"
Ce persecutare bre? Cand o sa se ajunga la distrugerea bisericilor si a edificiilor crestine, nu prea o sa mai existe crestini. Nu pentru ca o sa fie persecutati, ci pentru ca in acele zile nimeni n-o sa mai puna botu' la basmele crestine asa cum puneti voi acum. Religia n-o sa le mai fie bagata in cap oamenilor de mici. Asta dupa cum decurg lucrurile, o sa dureze poate si secole. Crestinismul inca va controleaza puternic creierele. Aici nu este vorba de niste "gunoaie de oameni" dintr-un sistem, este vorba de lucruri pe care voi din cauza indoctrinarii n-o sa le acceptati niciodata. Iar comparatia cu in spital nu prea isi are rostul. Crestinismul este ala care considera sexul ca fiind pacatos si murdar si in schimb vezi in toata lumea preoti crestini care comit neinecetat acte de pedofilie si abuzuri. Dogmele vi se baga voua in cap, oamenilor de rand nestiutori, oamenii aia care sunt in varful religiei nu au nicio legatura cu ele, nu le respecta si stiu foarte bine despre ca sunt create ca sa va controleze. A zis si Papa Yehova nu-i omnipotent, ca big-bang este adevarat si alte tampenii ateiste. Crestinii care sunt paraleli cu planeta asta ce au inteles? Ca papa e trimisul diavolului laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Și cum e să fi satanist? Îmi place să știu despre fiecare, eu nu am bătută în cui ideea că "doar Dumnezeu există". De ce ești satanist? Ce trebuie să faci ca să ajungi?

| BogdantheDreamer a răspuns:

Nu suna deloc ciudat. De ce ar suna ciudat? ''Fiecare pasare pe limba ei piere."

| Delmo_Catalin_1984 a răspuns:

Atat esti de satanist incat iai nevoie de un site? laughing
Si nici nu-i mai stii numele?
Sunt doar doua in toata Romania! laughing)
Hai ca esti funny. Ce fel de satanist esti? Stii salutul nostru secret?

| Henrypericolpublic a răspuns:

Ba nu e bine ca esti satanism ca ăla Îți face mintea terci, Îți dă tot dar când mori te ia la el în împărăție unde e foarte rău dar fiecare cu alegerea lui.