| mee_4833 a întrebat:

Pisica mea are o problema... stranuta si tuseste incontinuu de vreo 2 zile. E bolnava de mai multa vreme, dar acum situatia s-a agravat. Mentionez ca are in jur de 6 ani, deci e mai batrana. Stie cineva ce are? E vreo boala cronica? Ma voi duce cu ea la veterinar, dar vreau sa stiu la ce sa ma astept. Multumesc! happy

P. S: nu vreau raspunsuri stupide!

11 răspunsuri:
| irinuca a răspuns:

E posibil să fie vreo afecţiune la nivelul laringelui. Dar numai veterinarul ştie exact despre ce e vorba după ce-i ascultă plămânii şi laringele. Dacă nu poate respira bine şi sforăie uneori când stă liniştită, se poate trata uşor cu antibiotic. Dar numai veterinarul ştie mai bine după ce o consultă.
Oricum, cu cât mai repede ajungi cu ea la medic, cu atât mai mari şansele să-şi revină cât mai rapid!
Sănătate pisicuţei tale!

| Cora22 a răspuns:

Mergi la doctor cat mai repede cu ea. Virozele pot fi boli serioase la pisici, mai ales daca nu sunt tratate corect. Pisica ta nu e chiar batrana :-) Daca ar fi om, ar avea cca 40 ani. Multa sanatate, si asteptam vesti bune!

| IlegalSmile a răspuns:

E racita happy du-te cu ea la veterinat. Doctorul veterinar va sti ce sa'i dea sa'i treacaraceala.

Mult succes si insanatosire grabnica

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Hei,nu te speria! Cu siguranta nu e nimica grav! Cel mai bine e sa o duci la medicul veterinar. Funda?

| Buii a răspuns:

E racita straight face, du-o la un veterinar happy

| JimmyThePunk a răspuns:

E racita ( sa stii ca a fost foarte greu sa imi dau seama )

| Ariciu24 a răspuns:

Pai si eu am avut un motan bolnav aproape ca al tau sau a ta numai ca era mai tanar ar fi bine sa o duci la veterinar, iti va da niste medicamente si o sai treaca asa am facut si eu big grin insanatosire grabnica

| Bica_Mircea_1947 a răspuns (pentru Ariciu24):

Multumesc! asa voi face

| ella21031 a răspuns:

Probabil e racita sau are o boala cronica. Doar un medic veterinar iti poate spune cu exactitate ce are.

| Melody_7030 a răspuns:

Sincer imi pare rau pentru ea...sad Probabil are o viroza sau o raceala...dar te poti astepta la orice : e posibil sa aiaba probleme cu plamani sad

Sper ca starea ei de sanatate sa se imbunatateasca...pa!

| kekenush a răspuns:

Si eu am patit la fel cu pisicuta mea si am dus-o la vet i-a facut un vaccin si mi-a dat un siopel sa zic asa pe care i l-am dat timp de 2 saptamani si acum toarce fericitahappy sper sa fie bine si a ta