| Bianca555 a întrebat:

Buna pisica unchiului meu a fatat iar el spune ca o sa-mi dea si mie un puiut dar nu stiu cand pot fi luati pui de la mama stie cineva? (multumesc anticipat)
P.S. Puiuti au 3 saptamani

Răspuns Câştigător
evenso
| evenso a răspuns:

Este important pentru ei laptele matern, pentru intarirea imunitatii, dar sunt si alte motive pentru care nu e bine sa se separe de mama lor prea repede.

5 răspunsuri:
evenso
| evenso a răspuns:

Dupa ce nu mai alapteaza mama lor, pe la 2 - 3 luni, cand pot consuma hrana solida.

| Bianca555 explică (pentru evenso):

Dar daca ii iau pe la 1 luna si il hranesc cu lapte de la biberon are ceva?

| evenso a răspuns (pentru Bianca555):

Este important pentru ei laptele matern, pentru intarirea imunitatii, dar sunt si alte motive pentru care nu e bine sa se separe de mama lor prea repede.

| karsivan a răspuns:

La minim 2 luni atunci intarca pisica.

| KinderBeeeib a răspuns:

Cateaua mea fatase si am lasat puii sa isi ia vitaminele mamei lor si i-am dat la 1 luna jumatate, dezvatandu-i usor de laptele mamei altfel ar fi supt pana la 2 - 3 luni si nu ar mai fi scapat de obiceiul asta.

| Dafii a răspuns:

Momentan sunt foarte mici. Poate, peste 2 luni dar e cam devreme si atunci. Trebuie sa ii lasi sa creasca alaturi de mama lor pentru ca in perioada asta laptele matern ii ajuta foarte mult :*.